P0

Verslas

Šalia Klaipėdos pradėjo statyti krematoriumą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-23


UAB „Aldasta“ pranešė pradėjusi krematoriumo statybą Klaipėdos rajone.

Planuojama, kad maždaug 15 kilometrų nuo Klaipėdos, su didžiausiomis uostamiesčio Lėbartų kapinėmis besiribojančiame 165 arų sklype, iškils ritualinių pastatų kompleksas. Be technologinių kremavimo patalpų čia numatyta įrengti 3 gedulo bei atsisveikinimo sales, erdvią kavinę, o ateityje pastatyti motelį ir kolumbariumą.

Krematoriumo vizualizacija

Įvažiavimas į teritoriją numatytas nuo pagrindinio kelio, vedančio iš Klaipėdos į Lėbartų kapines.

Motelio vizualizacija

Pastato prieigose suprojektuota reprezentacinė aikštė bei 55 vietų automobilių parkavimo aikštelė. Netaisyklingo apskritimo formos pastatą sups dekoratyvinės pievelės, apželdinti pylimai, medžių giraitės.

Kolumbariumo vizualizacija

Teritorijos ir statinių idėjas pasiūlė Vilniaus architektų kompanija UAB „AEXN“, projekto autoriai – architektai Tomas Grunskis ir Jūratė Kindurytė.

Šiuo metu į būsimą statybvietę tiesiamas kelias. Pasak pranešime spaudai cituojamo statybos užsakovo Stasio Gvažiausko, kremavimo kompleksą tikimąsi įrengti iki 2021 metų vasaros.

Krematoriumą Klaipėdoje, šalia Joniškės kapinių, ketino statyti ir UAB „Aterna”, tačiau šiemet pasikeitus jos akcininkams naujieji tokių planų atsisakė. 


2019-12-23

Vienas komentaras apie “Šalia Klaipėdos pradėjo statyti krematoriumą”

  1. PER ILGAI STATOTE, ŽEMAITIJA NETURI SAVO KREMATORIUMO, UŽTERŠIAMA ŽEMĖ SU PALAIDOTAIS KŪNAIS, NE EUROPIETIŠKA, KUR TAI MATYTA, KAM NAUJOS KAPINĖS JEI BUS KREMATORIUMAS, URNELĖ UŽIMA MAŽAI VIETOS KAPINĖSE, KREMATORIUMO STATYBA LABAI VANGIAI VYKSTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt