Klaipėdoje ir rajone brangs vanduo

Svarbu, Verslas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį įvertino AB „Klaipėdos vanduo” faktines veiklos sąnaudas ir suderino perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas.

Uostamiesčio ir Klaipėdos rajono vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, bus taikoma 1,43 Eur/kub. m (be PVM) kaina – 3,6 proc. didesnė, palyginus su šiuo metu galiojančia.

pixnio.com nuotr.

Apskaitos (skaitiklio priežiūros) kaina nesikeičia – gyventojai mokės 1,26 Eur/ butui per mėn. (be PVM).

Anot VERT pranešimo, paslaugų kainų pokytį gyventojams iš esmės lėmė didesnės nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos: bendrovei įgyvendinus investicijų projektus, rekonstruota geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra, taip pat savivaldybė bendrovei perdavė eksploatuoti bešeimininkes trasas, darbo užmokesčio sąnaudų didėjimas. Tačiau kainos augimą sumažino didesnė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų realizacija bei mažesnės elektros energijos įsigijimo sąnaudos.

Tarybos suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių taryboms. Jei tarybos to nepadarytų, kainą vienašališkai patvirtintų VERT.

Teigiama, kad įsigaliojus naujoms kainoms, gyventojų už paslaugas mokama suma sudarys 1,26 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Šiuo metu galiojančios AB „Klaipėdos vanduo” paslaugų kainos taikomos nuo šių metų vasario 1 d.

Tuo metu įvertinus UAB „Kretingos vandenys” faktines veiklos sąnaudas paaiškėjo, kad gyventojai už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugą mokės tiek pat, kiek dabar – 2,48 Eur/kub. m (be PVM). Apskaitos kaina taip pat nesikeičia – 1,54 Eur/ butui per mėn. (be PVM).

8 Comments

 1. Rudnosiukas

  O kodel pagrindinis miesto rudnosiukas Modis mero vaikus is mokyklos vezioja? Jis kongo tarnas?

  Reply
 2. Martinas Šulzinis

  Kai laikinas vadovas A.Gumuliauskas išmetė 3nemokšas direktorius, ištikimus Makūno ir Šulco rudnosiukus ir užsakė auditą įmonėje visa valdžia sunerimo. Bando A.Gumuliauską atstatydinti. Bet Vainorius tikrai apie tai nerašys.

  Reply
 3. Tik aš

  Niekaip nesuprantu-o kiti miestai nei rekonstruoja,nei vandenį naudoja,nei algas savo darbuotojams kelia?Eilinį kartą pasižymėjo Klaipėda,šaunuoliai!3.6 %…žandai nesutrūks?
  Kada skaičiukus tikrino-kas gali pasakyt?Kol neišsikviesi-niekas neatvažiuos…
  Nu teisingai-Klaipėda gi sacharoj,o ne prie vandens…

  Reply
 4. Kukas

  O kada pigs?! Ak gal kas girdėjo kad kas pigtu?! Ne! Tai kuo čia giriatės?

  Reply
  • povilas

   Mokame kas mėnesį už skaitiklio priežiūrą, o kada ir kaip juos prižiūri?

  • Blynas

   O kada pigs kuras, elektra ir duona?

 5. Jonas

  Kad jus patvintumet , besociai

  Reply
  • Taigi

   Kad visi sutinka…

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

ELTA

Antrasis konkursas dėl vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko

Antrasis konkursas dėl 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). „Turėjome tik ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Klaipėdiečiams ir rajono gyventojams atpigs vanduo

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) patvirtino naujas uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ kainas. Nauji, mažesni įkainiai Klaipėdos miesto ir ...
2024-04-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This