P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdoje ir rajone brangs vanduo (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-30


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pirmadienį įvertino AB „Klaipėdos vanduo” faktines veiklos sąnaudas ir suderino perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas.

Uostamiesčio ir Klaipėdos rajono vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, bus taikoma 1,43 Eur/kub. m (be PVM) kaina – 3,6 proc. didesnė, palyginus su šiuo metu galiojančia.

pixnio.com nuotr.

Apskaitos (skaitiklio priežiūros) kaina nesikeičia – gyventojai mokės 1,26 Eur/ butui per mėn. (be PVM).

Anot VERT pranešimo, paslaugų kainų pokytį gyventojams iš esmės lėmė didesnės nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos: bendrovei įgyvendinus investicijų projektus, rekonstruota geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra, taip pat savivaldybė bendrovei perdavė eksploatuoti bešeimininkes trasas, darbo užmokesčio sąnaudų didėjimas. Tačiau kainos augimą sumažino didesnė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų realizacija bei mažesnės elektros energijos įsigijimo sąnaudos.

Tarybos suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių taryboms. Jei tarybos to nepadarytų, kainą vienašališkai patvirtintų VERT.

Teigiama, kad įsigaliojus naujoms kainoms, gyventojų už paslaugas mokama suma sudarys 1,26 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Šiuo metu galiojančios AB „Klaipėdos vanduo” paslaugų kainos taikomos nuo šių metų vasario 1 d.

Tuo metu įvertinus UAB „Kretingos vandenys” faktines veiklos sąnaudas paaiškėjo, kad gyventojai už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugą mokės tiek pat, kiek dabar – 2,48 Eur/kub. m (be PVM). Apskaitos kaina taip pat nesikeičia – 1,54 Eur/ butui per mėn. (be PVM).


2019-12-30

8 komentarai “Klaipėdoje ir rajone brangs vanduo”

  1. O kodel pagrindinis miesto rudnosiukas Modis mero vaikus is mokyklos vezioja? Jis kongo tarnas?

  2. Kai laikinas vadovas A.Gumuliauskas išmetė 3nemokšas direktorius, ištikimus Makūno ir Šulco rudnosiukus ir užsakė auditą įmonėje visa valdžia sunerimo. Bando A.Gumuliauską atstatydinti. Bet Vainorius tikrai apie tai nerašys.

  3. Niekaip nesuprantu-o kiti miestai nei rekonstruoja,nei vandenį naudoja,nei algas savo darbuotojams kelia?Eilinį kartą pasižymėjo Klaipėda,šaunuoliai!3.6 %…žandai nesutrūks?
    Kada skaičiukus tikrino-kas gali pasakyt?Kol neišsikviesi-niekas neatvažiuos…
    Nu teisingai-Klaipėda gi sacharoj,o ne prie vandens…

    • Mokame kas mėnesį už skaitiklio priežiūrą, o kada ir kaip juos prižiūri?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt