P0

Svarbu, Verslas

Senamiestyje užsidaro išskirtinės publikos pamėgta alinė (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-12-30


Klaipėdos senamiestyje nebeliks dar vienos klaipėdiečių pamėgtos vietos. Pirmadienio vakarą paskutinį kartą duris atvers legendine tapusi alinė „Herkus Kantas“,  kurią itin mėgo vadinamosios bohemos atstovai ir intelektualai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šis postas turėjo pasirodyti jau seniai, bet vis buvo atidėliojamas. Šis tekstas turėjo būti ilgas, bet buvo daugybę kartų taisomas ir trinamas, nes atrodė pernelyg sentimentalus. Kaip ten bebūtų, jo reikia, nes būtų nesąžininga tai nutylėti ar atidėlioti žinios (kurią jau daug kas žino) paskelbimą. Bičiuliai, Herkus Kantas baigia savo pasirodymą. 2020 m. durys į rūsį nebeatsidarys. Herkus Kantas – neįtikėtinai laimingas, kad buvo reikalingas. Ir jam žiauriai pasisekė, nes visi geriausi Klaipėdos ir ne-Klaipėdos žmonės buvo čia, su Herkumi Kantu visus 8 metus. Herkus Kantas labai pasiilgs jūsų ir tikisi dar kartą sutikti šiomis šventinėmis dienomis. Paskutinis vakaras – gruodžio 30 d. Kartais pabaigos yra ir kažko pradžios. Bet tai jau bus visai kita istorija…“ – toks įrašas prieš kelias dienas pasirodė socialinio tinklo „Facebook“ kavinės „Herkus Kantas“ puslapyje.

Alinės savininkas Kipras Paldauskas „Atvirai Klaipėdai“ teigė, jog durys užveriamos dėl normalių priežasčių.

„Mes patalpas nuomojomės. Baigiasi nuomos sutartis, o patalpų savininkai turi kitą viziją, lyg nori jas parduoti. Tad natūralu, jog turime išsikraustyti. Mums patogiau, kad kavinės veiklos pabaiga sutampa su metų pabaiga“, – kalbėjo K. Paldauskas.

Žinia apie aštuonerius metus Kepėjų gatvėje gyvavusio „Herkaus Kanto“ uždarymą sulaukė daugybės žmonių reakcijų. Jie neslėpė, kad toks pranešimas yra šokas, dauguma jų dėkojo už aštuonerius metus, kai galėjo susirinkti į teisingą vietą, vylėsi, jog atsisveikinimas bus trumpas ir netrukus pasirodys informacija, kad „Herkus Kantas“ atidaromas kitoje vietoje.

Tačiau K. Paldauskas neskubėjo dalinti tokių pažadų.

„Klaipėdos senamiestis yra mažas, erdvė maža, sunku rasti tinkamą vietą. Be to, aštuoneri metai tikrai yra daug. Prieš tuos aštuonerius metus ir Klaipėda atrodė kitaip. Ši kavinė ir atsirado todėl, kad patys neturėjome, kur nueiti, norėjome kažkokios išskirtinės vietos, jos neradome, todėl ir sukūrėme. Nesakau, kad tai absoliuti pabaiga. Laikas parodys“, – teigė K. Paldauskas.

Gruodžio 30-osios vakaras bus paskutinis, kai alinė atvers duris: bus švenčiamas „Herkaus Kanto“ gimtadienis, o sykiu vyks ir uždarymo vakarėlis.


  2019-12-30

  8 komentarai “Senamiestyje užsidaro išskirtinės publikos pamėgta alinė”

  1. 1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas rašo komentarus tinklaraštyje ir nežino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame nuvykti į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį……

  2. Kaimu kaime nera tokios paklausos, nera jaunimo ir nera klienturos. Biznis tik ant balanso, o apie pelna tik pasvajoti

   • Ar bandet, kad snekat? Speju, kad ne, o jei per stebukla bandet ir nepavyko, tai pats ir kaltas, kad nesugebat, o ne miestas 😉

  3. O kuo jis buvo išskirtinis?
   Kad alaus kelios rūšys kitokios?
   Tai kuo jis kitoks?

   • Taigi parašyta kad bohemai ir intelektualams. Mums runkeliams nesuprasti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt