P0

Konsultacijos

Deklaruoti pajamas bus galima anksčiau (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-02


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pajamas šiais metais deklaruoti bus paprasčiau: kovo mėn. VMI gyventojams atvers naują Elektroninio deklaravimo (EDS) vedlį. Jis pakeis pilkos GPM308 formos pildymą, o deklaravimas vyks klausimų – atsakymų principu.

„Šiuo metu vykdome baigiamuosius sistemos parengimo deklaravimui darbus. Deklaravimo startą šiais metais numatome skelbti anksčiau nei įprastai, dar kovo mėnesio pradžioje, kad gyventojams nereikėtų niekur skubėti, būtų pakankamai laiko susipažinti su pokyčiais“, – VMI pranešime cituojama Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė.

Kartu ji pažymi, jog vis dėlto vienas dalykas ir šiemet nesikeičia – tai principas, jog sklandus ir kokybiškas deklaravimas dažniai priklauso nuo laiku ir korektiškai pateikiamų trečiųjų šalių duomenų (darbdavių, bankų, švietimo įstaigų, draudimo bendrovių ir pan.).

VMI praneša, jog senoji EDS pajamų deklaravimo forma (GPM308) atnaujinama nebus. Taigi, jei gyventojui yra būtinybė GPM deklaraciją pateikti anksčiau nei prasidės visuotinis deklaravimas ir startuos EDS vedlys, tai sausio – vasario mėnesiais gyventojai gali pateikti popierinę deklaraciją. Gyventojams, atvykusiems į VMI padalinį, deklaraciją padės užpildyti VMI specialistai.

Primenama, kad su VMI specialistais pajamų deklaravimo klausimais galima pasikonsultuoti atvykus į bet kurį aptarnavimo padalinį arba paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060 (skambinant iš užsienio). Telefonu suteikta konsultacija  – lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.


2020-01-02

3 komentarai apie “Deklaruoti pajamas bus galima anksčiau”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt