P0

Orai

2019 metai Lietuvoje – šilčiausi per visą meteorologinių stebėjimų istoriją (prognozuojamas stiprus vėjas)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-03


Lietuvos hidrometeorologai skelbia, jog praėję, 2019- ieji, buvo šilčiausi metai per visą meteorologinių stebėjimų laikotarpį.

Vidutinė metinė oro temperatūra šalyje siekė 8,8 °C, o tai yra net 1,9 °C daugiau nei vidutinė daugiametė 1981-2010 m. oro temperatūra.

„Iki šio šilčiausi buvo 2015 m., kai vidutinė metinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 8,3°C, tačiau 2019 m. vidutinė metinė oro temperatūra ankstesnį rekordą viršijo net 0,5 °C”, – teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Tyrimų ir plėtros skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Vykstant globalinei klimato kaitai, Lietuvoje šilčiausių metų penketukas registruotas jau XXI amžiuje, nuo 2008 iki 2019 m.

„Tai globalinės klimato kaitos padarinys, puikiai iliustruojantis sparčią globalinę klimato kaitą”, – teigiama LHMT pranešime.

Tuo metu pajūryje nei šią, nei kitą savaitę ir naktį, ir dieną numatoma pliusinė temperatūra, sniego irgi artimiausiu metu neprognozuojama.

Tačiau šeštadienio, sausio 4 d., naktį ir dieną numatomas stiprus vakarų – pietvakarių vėjas, kuris gūsiuose gaili siekti ir iki 25 m/s, o bangų aukštis jūroje – iki 5 metrų. Numatomas trumpalaikis lietus. Gyventojai raginami pasirūpinti savo saugumu.   


  2020-01-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt