P0

Regionas

Keisis Vėžaičių veidas (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-04


Klaipėdos rajone esantis Vėžaičių miestelis netrukus turėtų pasikeisti: čia planuojama atnaujinti ir įrengti viešąsias erdves bei pagerinti infrastruktūrą. Bus sutvarkyti pėsčiųjų takai, dalis Liepų gatvės, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, mankštų zonos ir kt.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša inicijavusi Vėžaičių viešosios erdvės techninio projekto rengimą, jau gautas ir statybą leidžiantis dokumentas bei finansavimas darbams iš Europos Sąjungos fondų. 

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys teigia, kad įgyvendinus projektą dėl Vėžaičių dvaro parko teritorijos pritaikymo  viešiesiems poreikiams numatyta sukurti aktyvaus ir pasyvaus poilsio zonas tarp Liepų ir Gargždų gatvių. Bus atnaujintas ir pėsčiųjų takas per Skinijos upelio slėnį, kuriame vyksta miestelio šventės, taip pat – Liepos g. asfalto danga iki Vėžaičių kultūros centro, Turgaus aikštė, esanti Gargždų ir Nausodžio gatvių sankirtoje.

„Atskiras teritorijas papuoš mažosios architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai. Bus įrengiami nauji ir atnaujinami esami pėsčiųjų takai, įrengiamas jų apšvietimas. Gyventojus džiugins ir vaikų žaidimo, lauko treniruoklių aikštelės, lauko šachmatų, stalo teniso stalai, mankštų zonos. Taip pat bus perdažomos istorinės aukštutinio dvaro parko medinės skulptūros, įrengti laiptai į Skinijos upelio slėnį, kuriame ruošiamasi pastatyti stacionarią pakylą-sceną, kuri ypač reikalinga organizuojant kasmetinius miestelio Oninių atlaidus bei koncertus. Numatyta, kad terasos amfiteatre turėtų tilpti apie 200 sėdimų vietų“, – rajono savivaldybės pranešime cituojamas J. Ruškys.

Jo teigimu, Liepų g. atkarpoje nuo Šiaurės vartų iki Vėžaičių kultūros centro numatyta remontuoti apie 340 m važiuojamosios asfalto dangos, išsaugant gatvės esamą trasą ir plotį. Palei gatvę planuojama įrengti 17 automobilių stovėjimų vietų, kurios kartu su šaligatviu pėstiesiems sudarytų bendrą trinkelėmis dengtą saugią zoną. Takai turės būti pritaikyti žmonėms su negalia, o gatvės važiuojamojoje dalyje numatoma įrengti dviračių taką. Liepų gatvės atkarpoje bus atnaujinta apšvietimo sistema.

Taip pat bus prieinama ir laisvai naudojama viešojo interneto prieiga, įrengtos viešųjų erdvių vaizdo stebėjimo kameros, užtikrinsiančios saugumą. Turgaus aikštės teritorijoje numatyta atnaujinti turgavietės dangą bei įrengti 10 prekybos vietų.

Rangos darbai ir kitos išlaidos bus finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Darbus atlikti ketinama iki 2021 m. vasaros vidurio.


2020-01-04

2 komentarai “Keisis Vėžaičių veidas”

  1. Dar kartą sakau, kad scena vien tik dėl šv. ONOS atlaidų nereikalinga. Nereikia teršti unikalaus slėnio gamtovaizdžio. Bet aišku, kad projekto autoriai taikosi į ” tęstinumą” . Matau tik pesimistinį planuojamos scenos vaizdą. Bet kokiu atveju, manau ant jos bus sudeklamuotas J. Erlicko “Pasaulio sutvvėrimas”.

  2. Kodėl nekalbama apie Vėžaičiai-Gargždai atkarpą, kurioje buvo numatyta įrengti dviračių taką?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt