P0

Fotoreportažai, Kultūra

Pagerbė originalių eglučių kūrėjus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-01-06


Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kolektyvas pirmadienį pagerbė visus į jo kvietimą prisidėti prie Kalėdinių eglučių kiemelio kūrimo atsiliepusius kolektyvus ir apdovanojo tuos, kurie sulaukė daugiausia lankytojų simpatijų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bibliotekos direktorė Laura Juchnevič bei Regionų bibliotekos ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė pasidžiaugė, kad šiemet kiemelyje buvo įkurdinta rekordiškai daug – net 45 įvairiausios eglutės. O už jas, rinkdami gražiausią, balsavo apie 2000 lankytojų.

Bibliotekininkės išreiškė viltį, kad šiemet, kai įstaiga minės 70-metį, o Kalėdinių eglučių kiemelis bus kuriamas jau septintą kartą, jame bus dar daugiau medelių. Tiesa, L. Juchnevič kartu pripažino, kad laisvos erdvės jau ir šiemet buvo likę ne taip jau daug, tad gausėjant eglučių jau reikėtų sukti galvą ir kaip visas jas sutalpinti.

Prieš šešerius metus, kai gimė ši iniciatyva, eglutes puošė tik dvidešimt geros valios organizacijų sukurtų eglučių.

Bibliotekos kolektyvas tradiciškai įteikė padėkas visiems eglučių puošėjams, o daugiausiai lankytojų simpatijų sulaukusiems atiteko rėmėjų prizai. Kaip ir pernai pirmąją vietą vėl laimėjo Paupių bendruomenės eglutė, kurią šįkart paupiškiai sukūrė iš sagų, kurias gavo ne tik iš klaipėdiečių, bet ir iš įvairių Lietuvos kampelių. Vis dar laukiama, ar ši iš sagų sukurta eglutė pateks į Lietuvos rekordų knygą. Ji sulaukė 786 lankytojų balsų.

Antrąją vietą pasidalino dviejų eglučių puošėjai, sulaukę vienodai – po 377 balsus. Tai Žvejybos uosto bendruomenė ir Draugų eglutė.

Trečioje vietoje su 359 balsais atsidūrė Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras.


  2020-01-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt