P0

Kriminalai ir nelaimės

Dalį atlyginimo mokėjo komandiruotpinigiais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-07


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai pranešė baigę ikiteisminį tyrimą, kuriame krovinių transportavimu ir logistika užsiimančios įmonės vadovas kaltinamas klastojęs komandiruočių įsakymus, taip siekdamas išvengti mokesčių nuo darbo užmokesčio.

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2017 metų sausio iki 2018 metų rugsėjo dalis atlyginimų įmonėje buvo mokama klastojant komandiruočių įsakymus, juose įrašant klaidingus duomenis.

Su įmonės vairuotojais buvo sudaromos darbo sutartys, kuriose buvo nurodomas apie 500 Eur atlyginimas, nors su bendrovės faktiniu vadovu būdavo susitarta, kad darbuotojai „į rankas“ uždirbs 1000 Eur. Nors vairuotojai dirbdavo tik Lietuvos teritorijoje, vadovas įrašydavo įsakymuose, kad jie esą siunčiami į komandiruotes į Norvegiją, Švediją, Latviją, Lenkiją, Estiją. Tokių komandiruočių įsakymų pagrindu vairuotojams dalis atlyginimo būdavo išmokama komandiruotpinigiais, kurie pagal Vyriausybės nutarimą nėra apmokestinami.

Tokie „priedai“ buvo mokami ir įmonės administracijos darbuotojams, mechanikams, vadybininkams, dažytojams, sandėlininkams, komandiruočių įsakymuose nurodant, kad minėti darbuotojai esą vyksta į mokymus į Norvegiją, Latviją, nors faktiškai minėtas personalas dirbo Lietuvoje ir komandiruotėse nebuvo. Paskaičiuota, kad taip bendrovės vadovas išvengė iš viso daugiau kaip 73 tūkst. Eur mokesčių nuo atlyginimų.

Įmonės vadovui pareikšti įtariamai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo bei dėl dokumentų klastojimo. Tyrimo metu apklausta apie 70 asmenų.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui, jame valstybinį kaltinimą palaikys Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.


  2020-01-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt