P0

Verslas

„Klaipėdos vandens” valdybos pirmininkė: „Kur dideli interesai – didelės ir intrigos” (18)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-09


Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo“ interneto svetainėje ketvirtadienį paskelbtas tekstas, kuriame jos valdybos pirmininkė, nepriklausoma narė Regina Derkintytė-Kaupienė dėsto savo poziciją apie pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasipylusius anoniminius straipsnius ir komentarus.

„Nesiimu spręsti kam tai naudinga, bet galiu užtikrinti: bendrovėje vyksta normalus darbas ir jokios skleidžiamos sąmokslo teorijos įtakos valdybos ir bendrovės veiklai neturi ir neturės”, – cituojama valdybos pirmininkė.

„Akivaizdu, kad ryžtingos permainos sukėlė nerimo ir pasipriešinimo audrą. Viešojoje erdvėje matome puolimą prieš laikinąjį vadovą, bandymus diskredituoti valdybos narius”, – teigia AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos pirmininkė, nepriklausoma narė Regina Derkintytė-Kaupienė.

Anot jos, „Klaipėdos vanduo“ yra viena didžiausių šalyje ir puikiai vertinama vandentvarkos įmonė, kuriai vadovauti galbūt norėtų ne tik šios srities profesionalai, bet ir politinį užnugarį turintys žmonės.

„O kur dideli interesai – didelės ir intrigos. Prieš metus žiniasklaidoje pasklido įtarinėjimų ir gandų lavina, susijusi su galimų kandidatų interesais, tad įmonės pagrindinis akcininkas – Klaipėdos miesto savivaldybė – paprašė buvusios valdybos sustabdyti generalinio direktoriaus atranką ir atliko procedūras, kad išrinktų naują nepriklausomą valdybą, kurioje nebūtų politikų ar jų įtakojamų asmenų. Vienas pirmųjų darbų, deleguotų naujajai valdybai, – vykdyti vadovo atranką ir bendrovėje pradėti būtinas reformas. Taigi, vadovo konkursas jau vyksta. Pretendentams iškelta aukšta kvalifikacijos kartelė, reikalaujama solidžios vadovavimo patirties, bet neapribojama profesinės veiklos sritis. Naujuoju vadovu gali tapti ir inžinierius, ir vadybos magistras, ir finansų ar ekonomikos studijas baigęs savo srities profesionalas”, – aiškina R. Derkintytė-Kaupienė

Anot jos, laikinuoju įmonės vadovu nepriklausomas valdybos narys Alenas Gumuliauskas buvo paskirtas dėl to, kad besibaigiant 2019 metams, kai reikėjo pratęsti ir pasirašyti sutartis, planuoti kitų metų darbus ir tvirtinti biudžetą, tuometinis laikinas generalinis direktorius Algirdas Špučys prieš kasmetines mėnesio trukmės atostogas nusprendė pasitraukti iš vadovo pareigų.

„Valdybos narių manymu, palikti bendrovę be administracijos vadovo tokiu svarbiu momentu nebuvo galima, todėl valdybos narys Alenas Gumuliauskas, turintis solidžią vadovavimo patirtį, buvo paskirtas laikinuoju generaliniu direktoriumi”, – argumentuoja valdybos pirmininkė.

Ji dar kartą įvertino ir A. Gumuliausko sprendimą atleisti tris įmonės departamentų vadovus. Esą valdyba ir Stebėtojų taryba taip pat matė, jog finansų ir kai kuriuose kituose sektoriuose reikėjo daugiau proveržio ir iniciatyvos. Kartu primenama, kad dabar bendrovėje vykdomas veiklos auditas.

Verslo straipsnių visus kompas

„Akivaizdu, kad ryžtingos permainos sukėlė nerimo ir pasipriešinimo audrą. Viešojoje erdvėje matome puolimą prieš laikinąjį vadovą, bandymus diskredituoti valdybos narius. Žiniasklaidoje pastarosiomis dienomis pateikiami anoniminiai prasimanymai, esą Alenas Gumuliauskas, tapęs laikinuoju vadovu, ėmė naudotis dar nematytomis iki šiol bendrovėje privilegijomis. Nors iš tikro viskas priešingai: jis dirba tokiomis pat finansinėmis sąlygomis, kaip ir ankstesni administracijos vadovai. Beje, jis vienintelis iš bendrovės vadovų atsisakė valdybos leidžiamos kompensacijos už nuosavo transporto naudojimą. A. Gumuliauskas darbui be papildomo užmokesčio naudoja jam priklausantį automobilį bei kurą apmoka iš asmeninių lėšų. Nesiveldama į skleidžiamų prasimanymų komentavimą, noriu patikinti: AB „Klaipėdos vanduo“ veikia stabiliai, o vykstančios reformos nėra bandymas su kuo nors susidoroti. Mūsų – stebėtojų tarybos, valdybos ir bendrovės vadovų – tikslas paprastas: reikia nuolat ieškoti efektyvesnių veiklos modelių ir priemonių. Nuo to priklauso paslaugų kainos visiems mūsų klientams”, – teigia R. Derkintytė-Kaupienė.


  2020-01-09

  18 komentarai “„Klaipėdos vandens” valdybos pirmininkė: „Kur dideli interesai – didelės ir intrigos””

  1. AvatarTAI GAL PONIA MALONES PAKOMENTUOTI (IP: 78.57.194.255)

   Kad desimtmeti dangstant Grigeo ir neitraukiant i apskaita nevalytu nuoteku, kur jusu vamzdiais terset pajuri. Gal tada malonesit kreiptis i kainu komisija, kad sumazintu varguolams jusu gaujos primestus ir 2020 m. Ir vel pakeltus nuoteku mokescius, o tuos pinigus, kur jums truksta issireikalausite is savo bendrininku?…

  2. AvatarGerdas (IP: 195.12.164.250)

   Vadovui iškelta aukšta kvalifikacinė kartelė – čia kaip senam barzdotam anekdote – kandidatas turi rūkyti pypkę, būti su barzda ir būti buvęs europarlamentaras – taip čia turi būti dirbęs geležinkeliuose, turėti gerą charizmą, bei būtiniausiai priklausyti Vilniaus brigadoms.

  3. AvatarRimgaudas (IP: 78.63.100.97)

   Bet kokia iniciatyva , bandymas ka nors pakeist visada issaukia pasipriesinima, pavyda, pagieza, apkalbas. Stiprybes atlaikant neapykantos banga

  4. AvatarAnonimas (IP: 78.63.100.97)

   Klasika. 20 metu verda š. ir viskas “vsio zakonno”, o galvas kapoja tiems, kurie nuo lovio nuvare…

  5. Avatarkindziulis (IP: 195.12.164.250)

   Viskas labai gražiai skamba, bet anot gerbiamos advokatės anoniminis šmeižtas yra paremtas protokolais ir dar Jos parašais. Jeigu taip, tai ko gerbiama teisininkė dėjo parašus po galimomis nesąmonėmis, ar tada buvo sąmonė, o dabar kai parašė žiniasklaida jau nesąmonė. Toks mėtymasis tarp nuomonių save gerbiantiems juridinio fronto kariams garbės nedaro.

  6. AvatarLAIVAS AUKŠTAITIS (IP: 51.158.113.142)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas skaito komentarus ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame dar nuvykti į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį.

  7. Avataršventa (IP: 86.100.11.175)

   ot įdomu, kokia šventuolė ir gelbėtoja, kuri pažeidė įstatymą, kurią tirią VTEK….ha ha ha…,,2019-12-04 pradėtas tyrimas dėl AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos pirmininkės Reginos Derkintytės-Kaupienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. Nuo 2018 m. deklaruoti privačius interesus privalo ir akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, valdybų nariams. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu ir atlikus privačių interesų deklaravimo patikrinimą. Esą, R. Derkintytė-Kaupienė nustatyta tvarka ir terminais nepateikė privačių interesų deklaracijos.” https://vtek.lt/index.php/teisine-informacija/tyrimai-ir-analizes

   • Avatarnesventa (IP: 88.119.118.251)

    turbut pati nubegai ir apskundei? 🙂

  8. AvatarVa taip (IP: 85.232.128.54)

   Jo dar vienas uzsakomas Aleno straipsnis

  9. AvatarPirmininkei (IP: 86.100.89.119)

   Deja, įmonėje seniai nėra stabilumo. Žmonės prislėgti ir nebežino, kada tos jūsų reformos baigsis! O atlyginimai- vidutinės grandies vidutinio atlyginimo nesiekiantys!

   • AvatarProtingas (IP: 188.69.193.51)

    Valstybes darbuotojai, kurie skundžiasi, kad atlyginimai maži, (visose valstybinėse įmonėse gi tas pats), vis nesupranta ir nesupranta vieno vienintelio dalyko – kol senoji nomenklatūra verda varkes, tu pinigu atlyginimams ir nebus. Nes priimta per daug žmonių, giminaičių, nes reikia virti varkes. Jiems vistiek mokamas atlyginimas, o darbus padaryti reikia. Valstybes pinigais švaistomi. Todėl, tie kas ne giminaiciai, turi dirbti už visus, plius atlyginimams padoriems pinigu nebelieka. Kol
    Nebus skaidrumo, nebus tu atlyginimu. Geriausias patarimas – imtis iniciatyvos, “ka aš galiu padaryti geriau, daugiau”, paremti nauju vadovu iniciatyvas. Bent jau taip žmones daro karjera privačiame versle.

   • AvatarProtingam (IP: 86.100.89.119)

    Čia jūs kaip kunigas, pamokomai… pakentėkite žmonės vėl, buvo Makūnas, dabar nauji carai, gal bus geriau. Nebus, nes šitie vėl tų pačių už baltų rankelių vedžiojami, dar protingesni, nei buvo. O psmokslą apie pagalbą ir atjautą naujokams pasilikite sau. Žmonės vėl palikti nežinioje. Orūs atlyginimai ir šiuolaikiškas požiūris į darbuotoją- tik teorija. Klaipėdos savovaldybės įmonėsr geri tik savi, dengiantys ir linkčiojantys į taktą!

  10. AvatarVirejas (IP: 78.62.146.244)

   Ryztingas permainas organizuoja sekmingai dirbancioje vandentvarkos imoneje teisininkai, finansininkai ir medikai.
   Gero rezultato gali tiketis tik asmenys nesugebantys savo srityse dirbti.

  11. AvatarSostinė (IP: 84.15.182.172)

   p. R. Derkintyte- Kaupiene, kaip ten sakoma šunys loja, karavanas eina, linkiu nepasiduoti ir nesustoti, viską Jūs darote teisingai, žinoma sunku Jums “kariauti” su politinėmis jėgomis ir “ypatingu” žiniasklaidos dėmesiu, tačiau tikiu, kad Jūsų, kaip valdybos pirmininkės vykdomas skaidrumas ir atvirumas padės Klaipėdos vandenims ir toliau siekti užsibrėžtų veiklos tikslų. Sekmės Jums!

  12. AvatarGrigeo (IP: 188.69.193.51)

   Kaip šiomis dienomis aiskeja, visas sis vajus matyt yra del senųjų vadų noro nuslėpti įsivelima į Grigeo teršimo reikalus. Kodel taip skausmingai reaguojama į Naujojo direktoriaus daroma valymą klaipedos vandenų vadovybėje? Nes bus atrasta, kad visi nuo seno žinojo apie tersima, kuris panasu jau pučiasi į dideli burbula Lietuvos mastu

  13. AvatarAnonimas (IP: 84.15.182.141)

   O kaip p. Derkinytė tapo valdybos pirmininkė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt