P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Sausio 13-oji – pergalės diena”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-12


Sekmadienio vakarą prie Klaipėdos miesto savivaldybės rinkosi kelios dešimtys miestiečių, nepaisant vis kritusio lietaus nusprendusių paminėti 29-ąsias tragiškų sausio įvykių metines.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jau tampa tradicija, kad šio minėjimo metu nuskamba keturiolika trispalvės vėliavos spalvomis apšviesto pašto pastato bokšte esančio kariliono varpų dūžių. Kiekvienas dūžis – tai priminimas apie keturiolika tą dieną 1991-aisias metais žuvusių Laisvės gynėjų.

Tarp susirinkusiųjų buvo ir uostamiestyje gimęs buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius. 1991 m. parlamento gynėju buvęs atsargos karininkas trumpai pasidalino savo prisiminimais, Sausio 13-ąją pavadinęs pergalės diena.

„Tąnakt mūsų ryšininkai iš Šiaurės miestelio po televizijos bokšto užėmimo išgirdo komandas: „Оступит. Объект номер 1 небрат. Слишком много мяса” („Atsitraukti. Objekto numeris vienas neimti. Per daug mėsos – autor. past.). Jei ne žmonių ryžtas ginti savo laisvę, nė vieno parlamento gynėjo tikrai nebūtų likę”, – sakė A. Pocius, pabrėžęs, jog niekaip negali sutikti su sakančiais, kad ne dėl tokios Lietuvos tuo metu buvo kovota.

Susirinkusiems dainas padovanojo Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Kuršių ainiai“ ir folkloro klubo „Šeimyna“ atlikėjai, specialią choreografinę kompoziciją renginiui ruošia Žvejų rūmų liaudiškų šokių kolektyvas „Žilvinas“.

Sausio 13-osios rytą, 8 val. vėl vyks visuotinė pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas pagerbiamas languose uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. 2008 m. pirmą kartą Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų. Vėliau prie iniciatyvos prisijungė valstybės institucijos ir Lietuvos ambasados užsienyje, o 2018-aisiais akcijoje dalyvavo jau daugiau kaip 1 300 organizacijų ir institucijų. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Pirmadienį, 15 val., Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre (Puodžių g. 1) dailės studijų mokiniai surengs kūrybinę akciją „Atmintis tautinėje juostoje“. Tai bus netradicinė akcija – tautinė juosta bus sudėta iš piešinių, atminimų, liaudies muzikos. Kūrybinės akcijos tikslas – priminti mokiniams Lietuvos laisvės kainą, todėl renginio metu bus pristatomi sausio 13-tosios istoriniai įvykiai, rodoma filmuota medžiaga, kalbės įvykių liudininkai.

Baigiamasis atminimo renginių akordas pirmadienio vakarą nuskambės Žvejų rūmuose. 19 val. čia įvyks nemokamas Laisvės gynėjų dienai skirtas mišraus choro „Cantare“ koncertas. Vakaro, kurį ves aktorė Regina Šaltenytė, programoje – K. Dženkinso, D. Zakaro, O. Gjeilo, V. Augustino, G. Kuprevičiaus ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncerto svečiai – Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Vincenzo de Martino (fortepijonas). Diriguos choro „Cantare“ meno vadovas Artūras Dambrauskas.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-01-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt