P0

Svarbu

„Atviros Klaipėdos” ataskaita: paremkite ne tik mus (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-01-13


Skelbiant paskutinio 2019-ųjų mėnesio ataskaitą norisi pasidžiaugti ne tik tuo, kad jis buvo rekordinis darbais (greta įprastų teko per vieną mėnesį įgyvendinti ir Klaipėdos krašto šimtmečiui skirtą kultūrinį projektą), rekordiniu skaitytojų skaičiumi, bet ir tuo, kad šalies žiniasklaidos padangėje atsirado dar vienas reiškinys, kažkiek panašus į mus.

Gruodį žurnalistas Šarūnas Černiauskas pristatė savo projektą siena.lt. 

„Siena“ neturi jokių pretenzijų tapti naujienų portalu. Čia nerasite kasdien pildomo naujienų srauto su karščiausiais įvykiais. Tai nebus vieta, kur kasdien randi kažką naujo. „Siena“ orientuojasi išimtinai į žurnalistinius tyrimus, kuriems reikia daug laiko ir pastangų. Taigi jei „Sienoje“ pasirodys po vieną ar du tyrimus per mėnesį – man tai bus geras rezultatas. Tarp svarbiausių „Sienos“ prioritetų – talentų augimas. <…> „Siena“ atvira visai Lietuvos žiniasklaidai, kuri nori publikuoti žurnalistinius tyrimus. Čia skelbiami tyrimai gali būti perleisti bet kurioje žiniasklaidos priemonėje, be jokio užmokesčio. Nes visuomenės teisė žinoti ir etiketė su kaina man yra nesuderinami dalykai. Jei tyrimus dalini nemokamai ir nepardavinėji reklamos plotų – iš ko gyvensi? Logiškas klausimas. Kol kas „Siena“ tik pradeda savo veiklą ir tikiuosi, kad pavyks pritraukti vietinių ir tarptautinių fondų finansavimą bei privačių rėmėjų lėšas. Suprantama, visi stambesni „Sienos“ rėmėjai bus skelbiami viešai, o žurnalistinių tyrimų centras pasilieka teisę atsisakyti paramos iš fizinių ar juridinių asmenų, dėl kurių kyla abejonių. <…> Keisdamiesi informacija ir pastebėjimais, kartu dirbdami su duomenų masyvais žurnalistai pajėgūs nuveikti kur kas daugiau, nei bet kuris iš jų galėtų pasiekti vienas. Noriu, kad „Siena“ šiuos principus perkeltų į Lietuvos rinką. Bendri tyrimai su kitomis Lietuvos žiniasklaidos priemonėmis – tarp „Sienos“ prioritetų ateinantiems metams. Ir tai tik dalis idėjų, kurias sieju su „Siena“. Apie likusias kalbėti kol kas anksti, bet, jei „Siena“ nesugrius, čia pamatysite ne vieną inovaciją ir ne vieną eksperimentą, orientuotą į skaidrumą, valdžios atskaitingumą visuomenei, geresnę žurnalistiką ir – apskritai – švaresnę ir geresnę Lietuvą. Idėja kurti nepriklausomą tyrimų centrą gimė prieš šešerius metus. Realybe ji virsta ne visai tokiomis aplinkybėmis, apie kokias svajojau. Klaidos turi savo kainą. Aš saviškę sumokėjau, brangiai ir su kaupu. Tačiau dairytis atgal neketinu. Dabar laikas dar kartą parodyti, kad dievinu šį darbą ir vadovaujuosi jo vertybėmis”, – apie šį projektą rašė Š. Černiauskas.

Tad prieš skelbdamas tradicinę mūsų ataskaitą noriu paraginti – remkite ne tik mus, remkite ir siena.lt, bernardinai.lt, „Laivės TV”, balarama.lt ar bet kurį kitą žiniasklaidos kanalą, kuris eina prieš srovę, ir kurį nuolat skaitote/žiūrite/klausote bei pasitikite juo.

Tik patys investuodami į žodžio laisvę jūs stiprinsite vieną esminių demokratijos egzistavimo sąlygų.

Ir tikrai nereikia daug. Tik vienas Jūsų euras arba pusė kavos puodelio gali labai daug. Netikite? Praėjusį mėnesį „Atvirą Klaipėdą” skaitė 117 tūkst. unikalių skaitytojų pagal „Google analytics” duomenis. Jei bent dešimtadalis būtų skyrę eurą…

Pabaigai, kaip visada, mūsų skaičiai.

Gruodį VšĮ „Klaipėda atvirai“ sulaukė 7928,42 Eur paramos, iš kurios 413,42 Eur pervedė fiziniai asmenys. 4190 Eur – Klaipėdos savivaldybės parama projektui „Žvilgnis į Klaipėdos krašto šimtmetį“. 3325 eurus pervedė juridiniai asmenys, iš jų 300 Eur buvo pervesta už paskelbtus „banerius”.

Per praėjusį mėnesį išleidome 14 552,19 Eur:

Autobuso bilietai – 77,5 Eur

Atlyginimas žurnalistams (pagal individualios veiklos sąskaitas) – 1752 Eur

Bankinio krepšelio mokestis – 10 Eur

Darbo vietų nuoma – 140 Eur

Atlyginimas redaktoriui už lapkritį ir gruodį (į rankas) – 2155,49 Eur

„Sodros” mokesčiai – 2586,32 Eur

Gyventojų pajamų mokestis – 2143,28 Eur

Mobilusis ir interneto ryšys – 53,86 Eur

Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 17,91 Eur

„Gmail” saugyklos nuoma – 1,99 Eur

Atlyginimai už straipsnius žurnalistams ir redaktoriui bei priedas už projektų „Kelionės laiku Klaipėdos gatvėmis”, „Klaipėda – unikali ubranistinė istorija”, „Žvilgsnis į Klaipėdos krašto šimtmetį“  ir „Mažosios Lietuvos asmenybių biografijos – nacionalinės  kultūros paveldo dalis” administravimą  – 5526,41 Eur

Buhalterijos paslaugos – 30 Eur

Mokestis už SMS paramos administravimą – 5,87 Eur

Nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo – 50 Eur

Dronu darytos nuotraukos – 30 Eur

Pašto išlaidos – 1,56 Eur.


  2020-01-13

  4 komentarai “„Atviros Klaipėdos” ataskaita: paremkite ne tik mus”

  1. AvatarArtūras Šulcas (IP: 88.119.138.154)

   Tokio portalo redaktoriui reikėtų didesnės algos. Tik neužmikit ant laurų

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 78.61.50.37)

    Ačiū, Artūrai. Mums dar labai daug kur reikia tobulėti, bet tikiuosi su laiku pavyks.

  2. AvatarSkydinė (IP: 90.131.41.102)

   Geriausiai apmokamas redaktorius visame krašte :0

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.180.254)

    Ačiū už nominaciją 🙂 Tik nepamirškit, kad dėl metų galo gruodį pervedamos dvi algos, o projektai buvo ir pražuvo. Neaišku, kaip bus šiemet.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt