P0

Kriminalai ir nelaimės

Rinau istorija Lietuvai kainuos 123 tūkst. eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-14


Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, jog 2006-2008 m. vykusi teisinė drama dėl klaipėdietės Ingos Rinau ir jos sutuoktinio vokiečio Michaelio dukters Lietuvai atsieis 123 230 eurų ir mokesčius, jei tokie skaičiuotini.

wikipedia.org nuotr.

Toks sprendimas buvo priimtas EŽTT byloje M. Rinau prieš Lietuvą. Dėl to, kad Lietuvos politikai nederamai kišosi į mergaitės globos bylą, o teisėsauga neužtikrino teisingo proceso Strasbūro teismo septynių teisėjų kolegija, kurioje buvo ir lietuvis Egidijus Kūris, mergaitei ir jos tėvui Michaeliui Rinau priteisė 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir nurodė Lietuvai padengti 93 230 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Su visu teismo sprendimu anglų kalba galima susipažinti čia. 

Sutuoktinių ir vaiko drama prasidėjo kai po trejus metus trukusios santuokos I. Rinau 2006 m. liepą gavusi vyro sutikimą išvykti su dukra iš Vokietijos dviejų savaičių atostogom į Lietuvą ir čia pasiliko. Sulaukęs Vokietijos teismų sprendimų, kuriais jam laikinai suteiktos globos teisės, vokietis kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą prašydamas priimti sprendimą, įpareigojantį grąžinti jo dukrą į Vokietiją. Bylinėjimasis dėl įvairiausių peripetijų užtruko, buvo kreiptasi ir į Europos Bendrijų Teisingumo Teismą ir galiausiai 2008 m. vasarą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, jog Lietuva privalo vykdyti Vokietijos teismo sprendimą, kuriuo nuspręsta, jog trejų metukų Luisą augins tėvas.

M. Rinau, kuris 2008 m. spalį iš Klaipėdos Vaiko teisių apsaugos tarnybos patalpų ant rankų išnešė savo dukrą ir išgabeno ją į Vokietiją. Prokurorai konstatavo, kad pas mamą dukra gyveno neteisėtai, tad M. Rinau veiksmuose jokio nusikaltimo įžvelgti negalima.


2020-01-14

Vienas komentaras apie “Rinau istorija Lietuvai kainuos 123 tūkst. eurų”

  1. Kad bent sykį sumokėtų TIE ,kurie ,, uždirbo ” Lietuvai tokią ,,premiją ” ! Gal PRAEITŲ NORAS politikams kištis ten,kur panorėjus ! Kiek jau pinigėlių išplaukė iš biudžeto ir kiek dar išplauks ..,. KADA SAVO pinigine atsakys tas , dėl kurio kaltės prarandami pinigai ?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt