P0

Kriminalai ir nelaimės

Mokesčių vengę vežėjai atsidūrė teisme (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-15


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ikiteisminį tyrimą dėl sutuoktinių, kaip įtariama, vykdžiusių komercinę veiklą Lietuvoje ir naudojusių užsienyje registruotą įmonę, kad išvengtų beveik 70 tūkstančių eurų dydžio mokesčių.

Anot prokuratūros pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai manyti, kad klaipėdiečiai sutuoktiniai, nuo 2013 metų gegužės iki 2018 metų birželio prisidengdami Jungtinėje Karalystėje įsteigta įmone, vykdė siuntų ir keleivių pervežimo paslaugas visoje Lietuvoje. Bylos duomenimis, kroviniai ir keleiviai buvo išvežiojami maršrutu Lietuva-Švedija-Norvegija- Lietuva.

Pagal galiojančius teisės aktus, užsienio juridiniai asmenys privalo registruotis Mokesčių mokėtojų registre Lietuvoje, kai vykdo veiklą ar turi mokestinių prievolių Lietuvos Respublikoje. Bylos duomenimis, sutuoktiniai to padarę nebuvo ir nuo 2013 metų gegužės iki 2018 metų birželio, kaip įtariama, gavo ne mažiau kaip 528 695 eurus pajamų ir nesumokėjo daugiau nei 66 tūkstančių eurų privalomų mokėti įmokų ir mokesčių mūsų šaliai.

Kaltinimai sutuoktiniams pareikšti dėl neteisėto vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Už šį Baudžiamojo kodekso pažeidimą jiems gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Moteris taip pat kaltinama ir dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.


2020-01-15

Vienas komentaras apie “Mokesčių vengę vežėjai atsidūrė teisme”

  1. Krovinių gabenimą patikiu tik gerai išmananties savo darbą žmonėms, kad nenutiktų panašių dalykų ir transportavimas nesustotų. Didžiąją dalį produkcijos transportuoju į norvegiją, todėl jei taip nutiktų prarasčiau begales pinigų. Geriau jau nesamdyti lėkštos įmonės, o rinktis profesionalus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt