P0

Regionas

Apklausa: pamokų pradžios laiko keisti nenori

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-16


Kretingos Pranciškonų gimnazijoje buvo surengta apklausa dėl pamokų pradžios laiko. Skelbiama, jog ji pokyčių neatnešė, nuspręsta pasilikti ties tuo pačiu, kaip ir dabar, laiku – pamokas pradėti 8 val.

Vieningos nuomonės apie optimalų pamokų pradžios laiką nėra, tačiau vis dažniau pasigirsta teiginių, jog vėlesnis pamokų laikas turi teigiamos įtakos moksleivių savijautai ir sveikatai, be to, sumažėja vėlavimas, pagerėja pažymiai. Kita vertus, vėliau pradėjus pamokas mažiau laiko lieka ir popamokinėms veikloms.

Populiarėjant lanksčiam darbo grafikui savo bendruomenės nuomonės sausį nusprendė atsiklausti ir Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija. Jos direktoriaus Alvydo Virbalio teigimu, mokykla kryptingai siekia tapti patrauklia ugdymo įstaiga ne tik investuodama į naują ugdymo procesui būtiną įrangą, sudarydama sąlygas kelti kvalifikaciją mokytojams bei kitomis priemonėmis gerindama mokymo proceso kokybę. Ne mažiau svarbi, anot direktoriaus, ir bendruomenės savijauta, todėl ir buvo atlikta mokinių, tėvų ir mokytojų nuomonės apklausa dėl pamokų pradžios laiko.

Kiek daugiau nei pusė visų apklausoje dalyvavusių mokinių į klausimą „Ar jus tenkina dabartinis pamokų pradžios laikas?“ atsakė teigiamai. Tuo metu tėvų ir mokytojų bei darbuotojų atsakymai išsiskyrė dar ryškesne persvara – net 74,5 proc. apklausoje dalyvavusių tėvų pasisakė, jog dabartinis laikas juos tenkina. Tokios pat nuomonės buvo ir beveik 82 procentai pedagogų.

„Mokyklos bendruomenės nuomonės ir savijautos barometras – svarbus akcentas siekiant tvarių tarpusavio santykių. Tokios apklausos nesudėtingos, tačiau leidžia betarpiškai bendrauti visoms trims šalims- tėveliams, mokiniams ir mokytojams. Taip galime dalintis nuomonėmis ir siekti daugumą tenkinančių sprendimų“,  – gimnazijos pranešime spaudai cituojamas apklausą inicijavęs gimnazijos Tarybos pirmininkas Romandas Žiubrys. Anot jo, nors šį kartą rezultatai nelėmė tvarkos pokyčių, tačiau tapo pretekstu pasitarti šeimose, diskutuoti gimnazijos kolektyve.

Jungtinių Amerikos Valstijų Miego akademijos mokslininkai siūlo nepradėti pamokų anksčiau nei 8.30 val. ir šio patarimo laikosi ne vienos Europos šalies mokyklos.

Teigiama, jog Klaipėdos Santarvės progimnazijoje pamokos prasideda 8.30 val., o pirmokai į mokyklą renkasi dar vėliau – 8.40 val.. Ir taip – jau daugiau nei 40 metų. Mokyklos bendruomenės ne kartą buvo klausta, ar nevertėtų pamokų laiką ankstinti, tačiau daugelis pasisako, jog tokia tvarka jiems priimtina ir patogi. Prieš keletą metų vėlinti laiką mokyklose buvo bandoma ir Vilniuje, tačiau šią iniciatyvą palaikė tik pavienės mokyklos.

INFORMACIJA

Kretingos Pranciškonų gimnazijoje mokosi 988 mokiniai, dirba 111 darbuotojų, iš kurių 77 mokytojai. Rytinio piko metu aplink šią miesto centre esančią ugdymo įstaigą transporto priemonių srautas itin suaktyvėja. Mokyklos direktoriaus teigimu, rengdama apklausą gimnazija esant poreikiui buvo pasirengusi inicijuoti diskusiją su rajono valdžia ir dėl viešojo transporto grafiko optimizavimo.


  2020-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt