Regionas

Rajono bendrajam planui – nemažai pastabų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-16


Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, jog viešo susirinkimo metu visuomenei buvo pristatytas koreguojamas Klaipėdos rajono savivaldybės bendrasis planas, kuris mėnesį trukusio viešinimo metu buvo sulaukęs 156 pasiūlymų, o viešo svarstymo metu sulaukta jų dar daugiau – iš viso per 200.

Daugiausia gyventojų pasiūlymų ir klausimų sulaukta dėl gyvenamosios statybos plėtros galimybių, dėl komercinės paskirties objektų kūrimosi ir plėtros gyvenvietėse ir dėl žemės ūkio veiklos plėtros, pasikeitus kai kuriems Bendrojo plano sprendiniams.

Teigiama, jog šiuo metu visi gyventojų pasiūlymai yra vertinami ir atsakymai jiems bus parengti per 5 darbo dienas.

“Oro grupės” nuotr.

„Bendrojo plano koregavimas rengiamas ir sprendiniai detalizuojami, įvertinant kraštovaizdžio tvarkymo kryptis ir gamtinio karkaso apsaugos bei tvarkymo priemones, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nacionaliniu kraštovaizdžio tvarkymo planu ir Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos kraštovaizdžio tvarkymo specialiuoju planu. Rekomenduojami sprendinių pakeitimai ir papildymai panaikina sprendinių spragas, technines klaidas, prieštaravimus, atsiradusius įsigaliojus naujiems teisės aktams, išsprendžia kai kurias kolizijas, tačiau nekeičia Bendrojo plano esmės“,  ̶  savivaldybės pranešime cituojamas Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius.

Pabaigus viešinimo procedūras, planas bus derinamas Teritorijų planavimo komisijoje, teikiamas patikrinti Statybų inspekcijai ir teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai.

Savivaldybės tarybos sprendimas dėl Bendrojo plano koregavimo priimtas 2017 m. vadovaujantis Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendinių stebėsenos ataskaitos išvadomis ir pasikeitusiu teritorijų planavimo teisiniu reguliavimu. 2018 m. pasirašyta Bendrojo plano sprendinių koregavimo paslaugų atlikimo sutartis su UAB „Urbanistika“, kurios vertė – beveik 94 tūkst. eurų. Dalis lėšų skiriama iš Europos Sąjungos fondų.

Su koreguojamo Bendrojo plano sprendiniais galima susipažinti čia


2020-01-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt