P0

Kultūra

Naujojoje Klaipėdos galerijoje – „Troškimų sparnai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-20


Naujojoje Klaipėdos galerijoje savo pirmąją personalinę parodą pristatys Inga Šmitienė – iškiliaspaudės grafikos meistrė, išmoningai įvaldžiusi linoraižinio techniką. Jos paroda „Troškimų sparnai“ bus atidaroma sausio 24-ąją, penktadienį, 18 val.

Parodos „Troškimų sparnai“ pavadinimą ir kūrinių minties liniją įkvėpė 1987 m. režisieriaus W. Wenderso sukurtas filmas „Wings of Desire“ apie nematomus angelus, pasiųstus į žemę stebėti ir klausytis žmonių minčių. Vienas iš angelų įsimyli moterį ir atsisako savo sparnų tam, kad labiau pažintų žmonių jausmus, skonį, kvapą, išgyvenimus, kančią ir meilę.

„Mano meninės, kūrybinės sistemos centras sukasi aplink žmogų. Žmogus – veikėjas, kuris bando suprasti, kuo užsipildo mūsų vaizduotė ir jausmai kai kuriomis gyvenimo akimirkomis, kartu tai ir vidinis savęs ieškojimas. Kuriamas figūras visada vaizduoju judesy – tai lyg žmogaus kūno judėjimo seka, atspindinti žmogaus ir visatos nuolatinę būseną – judėjimą. Judėjimas – tai energija. Judėjimas – mintis. Judėjimas – gyvybė. Visi elementai yra organiškai persipynę ir neatskiriami vienas nuo kito, kartais nematomi – tik juntami. Tai lyg filosofija, kuri padeda suprasti save ir suvokti savo vietą šiame pasaulyje. Judesio trajektorijos fiksavimas leidžia į pasaulį pažvelgti kitomis akimis – sustabdyti transliuojamo jausmo akimirką“, – savo kūrybą apibūdina I. Šmitienė.

Inga Šmitienė gimė ir užaugo Klaipėdoje. Baigusi Vaikų dailės mokyklą, studijavo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinių komunikacijų katedroje, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius.

Nuo 2011 m. dirba Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje piešimo ir grafikos mokytoja. Pasinėrusi į pedagoginę veiklą, pradėjo aktyviai brandinti savo kaip menininkės kūrybinį kelią. Dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje bei tarptautiniuose konkursuose ir parodose Bulgarijoje, Lenkijoje ir kt.

Paroda vyks iki vasario 20 d.


Kultūros straipsnių vidus

2020-01-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt