Kriminalai ir nelaimės

Šimtų tūkstančių pasisavinimu įtariami sutuoktiniai sės į kaltinamųjų suolą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-20


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaule iš trijų įmonių pasisavintų daugiau nei 700 tūkstančių eurų. Kaltinimai dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, turto iššvaistymo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo pareikšti 42-ejų buhalterei ir jos sutuoktiniui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Ikiteisminiame tyrime iš viso buvo siekiama įrodyti 15 kaltinamųjų padarytų nusikalstamų veikų epizodų. Skaičiuojama, kad buhalterė ir jos sutuoktinis nusikalstamai veikė apie 10 metų.

Anot prokuratūros pranešimo, ikiteisminio tyrimo duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad vyr. buhaltere įmonėse įsidarbinusi J. K. įgijusi darbdavio pasitikėjimą klastodama bankinius pavedimus savinosi įmonių lėšas, persivesdama jas į savo sąskaitas. Bylos duomenimis, moteris mokėjimų paskirtyse nurodydavo, kad neva jai yra išmokama alga, atostoginiai ar avansas, kitais atvejais būdavo nurodomi išgalvoti gavėjai, tačiau pinigai atkeliaudavo į J. K. sąskaitas.

Bylos duomenimis, vyr. finansininkė taip pat sukčiavo ir klastojo dokumentus dėl tariamai atliktų vertimo paslaugų teikimo, suorganizuotų kompiuterinių mokymų. Įtariama, vyr. buhaltere dirbusi J. K., pagal fiktyvias sutartis dėl tariamai atliktų paslaugų, pinigus pervesdavo į savo vyro asmenines banko sąskaitas.

Moteris taip pat kaltinama ne vienerius metus švaisčiusi įmonių pinigines lėšas, įvairiomis sumomis jas pervesdama ir į vyrui priklausančių įmonių banko sąskaitas. Turėdama įmonės elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus J. K. įvairiomis sumomis paskirties laukelyje nurodydavusi melagingus duomenis ir įrašydama neteisingus gavėjus, pervedinėdavo savo darboviečių pinigus vyro įmonėms, nors su jo valdomomis įmonėmis moters darbovietės jokių sandorių neturėjo.

Įtariama, kad sutuoktiniai, žinodami, jog lėšos į vyro įmonių sąskaitas pervestos neteisėtai, jas apskaitant įteisino ir naudojo įmonių veikloje.

Buhalterei ir jos vyrui kaltinimai taip pat pareikšti ir dėl įmonių apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Visi sutuoktinių padaryti nusikaltimai yra priskiriami apysunkiams ir sunkiems nusikaltimams.

Viena įmonė sutuoktiniams yra pareiškusi 619 tūkstančių eurų siekiantį civilinį ieškinį, o kita – daugiau nei 86 tūkstančių eurų ieškinį.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-01-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt