Politika

Artūras Razbadauskas pažeidė įstatymą, bet privačius interesus deklaravo tinkamai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-21


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Artūras Razbadauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas pernai, nepritarus Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos atlikto tyrimo išvadai ir gauto pranešimo pagrindu, todėl A. Razbadausko elgesį VTEK skelbia vertinusi pagal minėto įstatymo nuostatas, galiojusias iki 2019 m. gruodžio 31 d.

Tyrimo metu VTEK nustatė, kad A. Razbadauskas dalyvavo savivaldybės tarybos posėdžiuose 2018 m. vasarį ir 2019 m. birželį, sprendžiant klausimus, susijusius su jo kita darboviete – Klaipėdos universitetu – ir dėl šių klausimų balsavo ir nenusišalino.

Kartu VTEK skelbia nutraukusi tyrimą dėl A. Razbadausko privačių interesų deklaravimo.

Aiškintasi, ar jis laiku savo privačių interesų deklaracijoje nurodė duomenis apie pareigų pasikeitimą Klaipėdos universitete. Nustatyta, kad nuo 2018 m. gegužės iki 2019 m. kovo, laikinai eidamas Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas, A. Razbadauskas tokių duomenų nenurodė savo privačių interesų deklaracijoje. O nuo 2019 m. kovo pradžios jis buvo paskirtas į šio universiteto rektoriaus pareigas, kurias deklaravo kovo pabaigoje, nepraleisdamas nustatyto termino – taigi tuo metu duomenys apie laikinai eitas rektoriaus pareigas nebebuvo aktualūs.

 


2020-01-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt