Miestas, Svarbu

Miesto tarša: visgi nėra taip baisu? (7)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-01-22


Aplinkos oro kokybės valdymo priemonių plano parengimo paslaugas Klaipėdos savivaldybei teikiančios UAB „Estonian, Latvian & Lithuanian environment” specialistės po III ketvirčio matavimų konstatuoja, jog dar anksti daryti galutines išvadas, bet jau galima teigti, kad miestas tikrai nėra užterštas kokiu nors teršalu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Reaguojant į ankstesnius pastebėjimus ir pastabas praėjusį ketvirtį buvo pakeisti amoniako ir sieros vandenilio matavimo taškai – po 13 jų iš miesto persikėlė į Dumpius. Tačiau jų matavimų rezultatai bus aiškūs tik kito ketvirčio pabaigoje – mėginiai dar yra laboratorijoje.

Rūta Kurienė, vyresnioji bendrovės aplinkosaugos specialistė informavo, kad šįkart praėjusį ketvirtį užfikstuoto trimetilheksano jau nebebuvo. Tačiau Taikos pr. gale buvo fiksuoti plastiko gamyboje naudojamo 1,2,4-tris(2-etikheksil)-benen-1,2,4-trikarboksilato pėdsakai. Šios medžiagos ribinių verčių nėra nustatyta, tačiau pagal Europos cheminių medžiagų agentūros duomenų bazę, fiksuotas kiekis daugiau nei du kartus didesnis už ribą, kai ji nekelia ilgalaikio poveikio. Manoma, kad tai gali būti koks nors atsitiktinis atvejis, susijęs su tokios medžiagos transportavimu.

„Absoliučioje daugumoje mėginių ribinės vertės neviršytos”, – teigė Rūta Kairienė.

Pasak jos, kol kas jokių tendencijų su konkrečia ekonomine veikla neišryškėjo. Atsiskleidžia taršos matomas sezoniškumas, susijęs, pavyzdžiui, su šildymo sezonu.  Skirtinguose matavimo taškuose matomi skirtingi taršos šaltiniai. Pavyzdžiui, Rimkuose – žvyrkeliai, o azoto dioksido daugiau prie didžiųjų gatvių.

Galutinė išvada apie taršą bus formuluojama, kai bus visų sezonų matavimų rezultatai.

„Kad visas miestas užterštas kokiu nors teršalu, negalima sakyti”, – teigė R. Kairienė.


2020-01-22

7 komentarai apie “Miesto tarša: visgi nėra taip baisu?”

  1. GIRULIU MISKELYJE ATVIRU KANALU SUDAI BEGA> MERUI SNUKI IKISTI .PRASIDEDA NUO GIRULIU G.SSTOTIES ,KUKULISKIAI ISEINA PRIE SSTOVEJIMO AIKSTELES>

  2. Ieškaus sau būsto kitame mieste. Nesu savižudė, kad gyvenčiau Kl.

  3. Užterštumas pasirodys tik tada, kai…. pasikeis santvarka. Kaip šiandien visur kalta tarybinė santvarka.

  4. Mieste yra BAISU, siaurineje dalyje naftos kvapas tikrai yra BAISU, kai sekmingai naktimis leidziamas ir atsikeli su skaudancia galva, man BAISU. BAISU yra ir nuo poziurio, kad NERA BAISU. NORMOS jau yra BAISU… KAS cia KLAIAPEDIECIAI ikaitai….kur is VILNIAUS NEBAISU….

    • Nuo jusu supuvusiu smegenu tas kvapas eina. Stebekit marinetraffic laivus ir pamatysit kad niekas nakties nelaukia ir krauna kai yra ka krauti. O tada ir tas kvapas nepriklausomai nuo paros ar savaites laiko eina. Kokiose haliunkese reikia gyventi kad tokias pievas rasineti…

    • Ta prasme viskas tik nuo laivų prklauso na na.. melnragės miškelyje tokie aromatai kad dumpiai ilsisi. Būna kad net iki tauralaukio atpučia nereik čia dunduku ieškot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt