P0

Kultūra

Saulius Petreikis pristatys ,,Sekmą rytą”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-23


Saulių Petreikį galima būtų pavadinti produktyviausiu pasaulio (angl. world) muzikos žanrų kūrėju ir atlikėju Lietuvoje. Jis nuolat stebina savo muzikos klausytojus neišsemiama energija, unikaliu muzikiniu talentu bei nevaržoma išmone valdant iš tolimiausių pasaulio kraštų surinktus pučiamuosius instrumentus, kurių Sauliaus kolekcijoje – per 50.

Šiuo metu Saulius ruošia jau 10- ąjį albumą „Sekmą rytą“, kuris melomanus pasieks kovo mėnesio pabaigoje. Tai švelnumu ir jautriomis melodijomis apipintas darbas, kuris bus išleistas CD ir LP formatais. Kompozitorius atskleidžia, kad albumo dainos dienos šviesą išvydo natūraliai, ieškant koncertinę programą papildančių kūrinių.

„Į ,,Sekmą rytą” sudėjome senovines lietuvių liaudies dainas, kurios būdavo perduodamos iš kartos į kartą, bet visgi šiuo laikmečiu tapo gan primirštos. Kartu su brolio Donatu eksperimentuojant radome dainoms naujų atspalvių, kurie po truputį įgavo konkrečią formą bei tapo atskirais, savarankiškais kūriniais”, – pranešime cituojamas autorius.

Vienam iš naujo albumo kūrinių dainos žodžius Saulius parašė kartu su savo žmona Dovile. Sauliaus teigimu, liaudies dainos išlikusios mūsų kultūroje dėka moterų – motinų, promočių.

„Tad šį albumą taip pat norime skirti moteriškajai protėvių linijai, kurios dėka mus pasiekia archainiai sąskambiai ir platūs muzikiniai klodai”, – sako dainų kūrėjas.

Albumo kūrinius įdainavo Vytautė Pupšytė, kurią muzikos mylėtojai galės išgirsti ir albumo pristatymo koncertuose. Vytautės prisilietimas jautriai išpildo albumo nuotaiką, tuo pačiu atskleisdamas dainingai sudėliotas instrumentų linijas.

,,Šis albumas – vientisas, nuostabus, širdį glostantis muzikinis patyrimas. Nuoširdžiai kviečiu ateiti pajusti skonį išpuoselėtų nuotaikų ir tos lietuviškosios pusės, kurios deka gebame džiaugtis vienas kitu, užjausti ir pajusti artumą vienas kitam”,  – sako Vytautė.

Kultūros straipsnių vidus

,,Sekmą rytą” albumo pristatymo koncertas Klaipėdoje vyks kovo 17 d.  Kultūros fabrike.


  2020-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt