P0

Politika

Nutraukė tyrimą dėl „Klaipėdos vandens“ valdybos pirmininkės elgesio (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-27


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos pirmininkės Reginos Derkintytės-Kaupienės elgesio.

Tyrimas buvo pradėtas pernai gauto pranešimo pagrindu ir atlikus privačių interesų deklaravimo patikrinimą. Pranešėjo nuomone, R. Derkintytė-Kaupienė nustatyta tvarka ir terminais nepateikė privačių interesų deklaracijos. Tad VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė iki 2019 m. pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Priimdama sprendimą, VTEK atsižvelgė į tai, kad šiemet įsigaliojo naujos redakcijos VPIDVTĮ.

„Privačių interesų deklaravimo kontekste deklaruojančio asmens padėtis jame sušvelninama: deklaravus tam tikrus duomenis dar iki skundo VTEK pateikimo arba VTEK raginime nustatyto termino, deklaruojančiajam asmeniui netaikomos teisinio poveikio priemonės. Teisės aktų galia yra nukreipta į ateitį ir praeičiai jie negalioja, nebent teisės aktu būtų sušvelninama teisinių santykių subjekto padėtis ir kartu nebūtų pakenkiama kitiems teisinių santykių subjektams. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažįsta tokio principo taikymo administracinėse bylose būtinybę: teisės galiojimo laike klausimas sprendžiamas atsižvelgiant, kad palankesnis įstatymas į praeitį galioja. Šis principas pripažįstamas ir Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudencijoje”, – rašoma VTEK pranešime.

Tiriant nustatyta, kad R. Derkintytė-Kaupienė, gavusi pranešimą apie pradėtą tyrimą, deklaraciją pateikė ir nėra duomenų apie galimą interesų konfliktą. Naujasis reglamentavimas, anot VTEK, švelnina R.Derkintytės-Kaupienės teisinę padėtį, tad jos elgesio tyrimas nutrauktinas.

INFORMACIJA

Nuo 2018 m. deklaruoti privačius interesus privalo ir akcinių bendrovių bei uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, valdybų nariams.


2020-01-27

3 komentarai apie “Nutraukė tyrimą dėl „Klaipėdos vandens“ valdybos pirmininkės elgesio”

  1. Viskas aišku iš šio skundo. Nepavyko seniesiems vadovams pašalinti valdybos pirmininkės iš pareigų. Turbūt turi planų , pašalinus iš valdybos nepageidaujamus asmenis, grąžinti į darbą 3 savo mylimus rudnosiukus. Kam rūpi , kad išmokėtos 100000 eurų išeitinės. Puikiai suvokia senieji, kad darbo rinkoje daugiau taip apmokamų darbo vietų nei su šviesom nerasi. Ir ryšiai jau nebe tokie, kad galėtum kažką panašaus mylimiems darbuotojams pasiūlyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt