P0

Regionas

Keisis ir Dovilų seniūnija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-29


Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai skelbia tęsiantys tradiciją susitikti su kiekvienos seniūnijos gyventojais išklausyti jų lūkesčių ir pasiūlymų, aptarti laukiančių darbų. Šįkart susitikta su Dovilų seniūnijos bendruomene.

Daugiausia klausimų seniūnijos gyventojams kėlė kelių ir gatvių infrastruktūros reikalai. Vienas iš klausimų – H. Šojaus gatvė. Lėbartiškiai informuoti, kad bus skelbiamas konkursas rangovo paieškai. Ir jei pirkimų procedūros vyks sklandžiai, gatvė bus išasfaltuota.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai tęsia tradiciją susitikti su kiekvienos seniūnijos gyventojais. Savivaldybės nuotr.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros jau vykdomos ir Mažosios Lietuvos gatvėje. Sklypų vertinimas, kaip numatyta, užtruks iki spalio mėnesio. Po to jau bus galima priimti sprendimus dėl jos tvarkymo.

„Lėšos šiemet numatytos ir Gručeikių gatvės remontui Kaspariškių kaime. 15 tūkstančių eurų bus skirta ir tilto per Lašupio upelį remontui: išsaugoti likusius ir atkurti laiko sugriautus elementus“, – rajono savivaldybės pranešime cituojamas administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

 Į Savivaldybės ilgalaikio iki 2025 m. susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą įtraukta ir Kulių gatvė.

Gyventojai taip pat norėtų, kad Parko gatvėje Doviluose abiejose jos pusėse atsirastų šaligatvis. Dabar jis įrengtas tik vienoje dalyje.

Biudžete lėšų šiems darbams šiemet nenumatyta, tačiau, pasak administracijos direktoriaus,  gatvių apšvietimo sistemų palaikymui ir plėtrai rajone numatyta apie 105 tūkst. eurų. Apšvietimas bus įrengiamas ten, kur vyksta intensyvus eismas. Viena tokių vietų – J. Basanavičiaus gatvė, iš Gargždų vedanti į Dovilus.

Rūpindamiesi vaikų saugumu, sodų gyventojai šioje gatvėje sakė pageidaujantys dar vienos autobusų stotelės. Savivaldybės vadovai sakė pasidomėsiantys galimybėmis ar alternatyvomis, nes šiuo metu nėra kur pastatyti net kelio ženklo: trukdo prie pat kelio esantis griovys.

Į sprendimus įtrauks bendruomenę 

Be dėmesio ir investicijų neliks ir Dovilų karjeras, kurį pamėgę ne tik vietiniai, gargždiškiai, bet ir klaipėdiečiai. Tikimasi, kad patvirtinus specialiąją Aplinkos apsaugos rėmimo programą, bus galima praplėsti maudyklą, įrengti persirengimo kabinas, suoliukus ir pastatyti šiukšliadėžes.

O miesto centre stūksantis namas-vaiduoklis kurį laiką dar niekur nedings. Šią vasarą Savivaldybės iniciatyva priestatas buvo aptvertas įspėjamąja juosta. Gruodį gautas pastatą administruojančios įmonės laiškas su atliktos ekspertizės išvada. Joje rašoma, kad pastatas yra griaunamas. Todėl šiuo metu siekiama gauti leidimus griauti.

„Nepaisant to, kad Savivaldybės biudžetas šiemet 10 milijonų eurų didesnis nei pernai, tų pinigų viso rajono mastu neužteks: lėšų poreikis kiekvienoje seniūnijoje daug didesnis. Taip pat yra ir kitų visam rajonui svarbių projektų, tokių kaip daugiafunkcio sporto centro statyba, kultūros centro Gargžduose renovacija“, – cituojamas ir rajono meras Bronius Markauskas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Būtent todėl jau kitąmet planuojama didesnę sprendimų laisvę suteikti pačioms seniūnijoms ir jų bendruomenėms: seniūnijos gyventojai galėtų patys priimti sprendimus, kam skirti prioritetą – kokią gatvę asfaltuoti pirmiausia, kur reikia šaligatvio ar apšvietimo. Tokiu būdu siekiama įgyvendinti dalyvaujamojo biudžeto principą.


2020-01-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt