P0

Regionas

Priekulė – permainų link

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-30


Jubiliejinius 480-uosius metus Priekulė pasitinka atsinaujinusi – miestą puošiančiame Vingio parke po atliktų darbų atsivėrė kraštovaizdis, taip pat netrukus čia poilsiautojus džiugins nauji suolai, stovai dviračiams. Pokyčių sulauks ir pagrindinė miesto gatvė, atgis viešosios erdvės.

Po ilgų derybų su Lietuvos automobilių kelių direkcija pavyko pasiekti susitarimą dėl šaligatvių ir dviračių takų, inžinerinių tinklų sutvarkymo, esančių šalia pagrindinės miesto gatvės.

Praėjusiais metais, atsižvelgdama į parengtą Priekulės miesto Vingio parko infrastuktūros sutvarkymo projektą, darbus pradėjo vykdyti Priekulės seniūnija.

Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė pasakojo, kad numatyti darbai aptarti su gyventojais ir atsižvelgus į jų pastabas bei pasiūlymus parko teritorija išvalyta nuo menkaverčių krūmų, sutvarkytos prieigos nuo Žalgirio g. iki kultūros paveldo objekto – Geležinkelio tilto, taip pat nupirkti 3 suolai, 10 šiukšliadėžių, 4 stovai dviračiams. Šis inventorius ir laužavietė bus įrengti sulaukus palankių orų. Poilsiautojai jau gali naudotis ilgesniais takų atstumais pro tankiau medžiais apaugusią teritoriją, aplankyti į valstybės saugomų gamtos objektų sąrašą įtrauktus Šperberių ir Priekulės ąžuolus. Poilsio zonų įrengimui prie Minijos pakrantės iš specialiosios programos skirta 10 tūkst. Eur.

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia, jog šiuo metu jau vyksta pirkimų procedūros ir pokyčių sulauks Priekulės atviros viešosios erdvės. Mieste bus sutvarkyta turgavietė, įrengta automobilių aikštelė, viešasis tualetas.

Iš viso projekto metu, kurio vertė siekia bemaž 1 milijoną eurų, bus atnaujinta daugiau nei 31 tūkst. kv. m miesto erdvių: bus įrengtas šeimos pramogų skveras palei Minijos upę, takai teritorijoje palei Žalgirio g., poilsio erdvė  Naujosios g. ir Amatų g. sankirtoje, taip pat bus sutvarkyta teritorija Turgaus g. prie paminklo „Priekulei 450“.

Be to, pasak Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Audronės Balnionienės, po ilgų derybų su Lietuvos automobilių kelių direkcija pavyko pasiekti susitarimą dėl šaligatvių ir dviračių takų, inžinerinių tinklų sutvarkymo, esančių šalia pagrindinės miesto gatvės.

„Bus sutvarkyta per du kilometrus Klaipėdos gatvės ruožo. 30 procentų lėšų prisidės ir Savivaldybė, o visų darbų skaičiuojamoji vertė viršija 4 milijonus eurų. Smagu, kad nors ir nedideliais žingsneliais, tačiau judame į priekį ir Klaipėdos rajonas įgauna šiuolaikišką ir modernų veidą“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.


  2020-01-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt