P0

Uostas ir jūra

2019-uosius vadina iššūkių metais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-31


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta” (KN) skelbia, jog remiantis neaudituotomis finansinėmis ataskaitomis pernai uždirbo 13,2 mln. eurų arba 14 proc. didesnį koreguotą grynąjį pelną nei 2018 metais, kai jis buvo 11,6 mln. eurų. 2019 m. KN uždirbo apie 104 mln. eurų arba 4 proc. daugiau pajamų nei prieš metus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš viso KN naftos terminaluose 2019 m. buvo perkrauta 5,7 mln. tonų naftos produktų – 14 proc. mažiau nei 2018 metais. Bendrovės naftos terminalų EBITDA (koreguota) buvo 17,3 mln. eurų – 6,5 proc. mažesnė nei 2018 m. (18,5 mln. eurų). Per 2019 m. KN naftos terminalai uždirbo 32,1 mln. eurų pajamų – 2018 m. šios veiklos pajamos siekė 35,2 mln. eurų.

„2019 metai buvo it nuolatinis iššūkių ruožas mūsų klientams naftos verslo segmente – tiek dėl įvairių gedimų gamyklose, stabdžiusių naftos produktų perdirbimą, tiek dėl užterštos naftos naftotiekyje „Družba“, geopolitinių veiksnių. Visa tai turėjo įtakos ir per mūsų terminalus kraunamoms naftos produktų apimtims. Nepaisant to, būdami lankstūs, teikdami daugiau ir įvairesnių paslaugų klientams naftos versle, orientuodamiesi į didesnį savo veiklos efektyvumą šiame segmente sugebėjome išlaikyti panašų pajamų lygį, kaip 2018 metais. 2019 m. taip pat sėkmingai pratęsėme bendradarbiavimą su ilgalaikiais partneriais Baltarusijoje”, – pranešime spaudai cituojamas KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Įmonės valdomam suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui Klaipėdoje 2019-ieji buvo veiklos rekordų metai. Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose ir pritraukti nauji komerciniai klientai lėmė 120 proc. išaugusias dujinimo ir perkrovos apimtis. Per visą šį laikotarpį SGD terminale priimtas 51 dujovežis, terminalo paslaugomis pradėjo naudotis įmonės ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje. Apie 87 proc. visų į terminalą 2019 m. atgabentų SGD buvo iš Norvegijos ir JAV gamtinių dujų skystinimo gamyklų. SGD paskirstymo stotyje taip pat priimta dvigubai daugiau dujovežių nei ankstesniais metais. 2019 m. SGD terminalų veiklos pajamos buvo 71 mln. eurų arba 10 proc. didesnės nei 2018 metais (64,5 mln. eurų).

Uosto vidus kompas

„Praėję metai SGD terminalui Klaipėdoje buvo dvigubo dublio metai – dvigubai daugiau klientų, dvigubai didesnės veiklos apimtys. Terminalas Klaipėdoje 2019 m. veikė kaip regioninis dujų importo instrumentas – tą parodo ir 2,6 karto išaugę patiekti dujų kiekiai į kaimyninę Latviją ir Estiją. Šiais metais ir toliau sieksime stiprinti SGD terminalo konkurencingumą regione, orientuosimės į bendradarbiavimo stiprinimą su esamais ir potencialiais klientais, be to, kartu su naujais strateginiais partneriais PGNiG sieksime proveržio mažos apimties SGD rinkoje regione“, – teigia D. Šilenskis.

Anot jo, 2020 m. įmonė planuoja aktyviai ieškoti galimybių įsitraukti į naujus SGD projektus pasaulyje.

„Matome puikių galimybių eksportuoti Klaipėdoje sukauptas žinias – esame tam pasiruošę. Pirmieji bandymai dalyvauti tarptautiniuose konkursuose patvirtina, kad esame gerai vertinami, turime stiprią reputaciją tarp tarptautinių energetikos sektoriaus įmonių ir esame konkurencingi tarptautiniu mastu“, – sako D. Šilenskis.

2020 m. bendrovė toliau tęs vykdomus infrastruktūros plėtros ir modernizavimo projektus Klaipėdos naftos terminale, tarp kurių – KN valdomos pirmosios krantinės rekonstravimas, geležinkelio estakados projektas. Taip pat planuojama įgyvendinti svarbius bendrovėje 2018 m. patvirtinto aplinkosaugos priemonių plano etapus, pavyzdžiui, įrengti naujų oro teršalų valymo įrenginius, siekiant sumažinti bendrovės veikloje į aplinką išmetamus lakiųjų organinių junginių kiekius.


2020-01-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt