Jono kalnelio rekonstrukcija: turėklus perkels vėliau (7)

Miestas
Avatar photoMartynas Vainorius
2020-02-04

Klaipėdos savivaldybei praėjusią savaitę pranešus apie baigtą įgyvendinti pirmąjį Jono kalnelio sutvarkymo darbų etapą, kai kurie klaipėdiečiai pasidalino įžvalgomis apie čia esą netinkamai įrengtus turėklus.

Savivaldybė, pabrėždama, kad darbai dar nepabaigti, žada, jog turėklai tikrai bus perkelti ir taps patogūs naudoti.

Įsikibti į turėklus nepatogu net turint netrumpas rankas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Priešais Kultūros fabriką Jono kalnely įrengtas amfiteatras su laiptais iš abiejų pusių. Kaip nulipti saugiai stačiais laiptais pasinaudojant turėklu, kuris nutolęs nuo laiptų per gerą pusmetrį, ir laiptai grasina aštriais kampais?”, – klausė vienas klaipėdietis.

„Projektuotojui būtų siūlymas pačiam išbandyti savo kūrinį, o būtent užlipti laipteliais savotiškame amfiteatre ar auditorijoje, kurie įrengti stačiame kalno šlaite. Jais lipant būtina prisilaikyti prie atramų, tačiau saugiai tai padaryti beveik neįmanoma, nes jos yra apie 0,5 m į šoną nuo pačių laiptelių, kadangi tarp atramų ir laiptelių įrengti lietaus nuotekų latakai. Taip pat būtų įdomu išgirsti kokiai paskirčiai reikalingi iki vandens lygio nutiesti betoniniai serpantinai, kurie, beje, taip pat be jokių apsaugų ir kada nors koks dviratininkas jų nepastebėjęs sprandą nusisuks”, – rašė kitas miestelėnas.

Pasak savivaldybės atstovų, darbai Jono kalnelyje bus tęsiami ir jų metu turėklus numatoma perkelti arčiau laiptų.

Pasak paaiškinimą savivaldybei pateikusių projektuotojų, patekti ant Kurmarko bastiono, kur yra tribūnos, įrengti laiptai ir takai iš Grįžgatvio gatvės pusės, o patekimui iš Tiltų gatvės pusės trukdo bastiono pabaigoje, ant išlikusios XVIII a. poternos, atsiradę sandėliukai. Patvirtinto detaliojo plano sprendiniais numatyta, kad šie sandėliukai bus nugriauti. Todėl jų vietoje numatyta vėliau įrengti pandusą, skirtą tiek pėstiesiems, tiek lankytojams su ratukais.

Teigiama, kad kol sandėliukai nenugriauti ir takų užbaigti nėra galimybės, dviračių vedimo juostos įrengtos greta tribūnų laiptų prie Kultūros fabriko.

Taip pat statybos metu buvo pastebėta, kad šlaitais tekantis lietaus vanduo nepatenka ant vedimo juostų, bet plauna šlaitą jų pakraščiu, todėl papildomai šalia įrengti lietaus vandens surinkimo latakai iš granito trinkelių, kurios dėl savo nelygaus paviršiaus vandenį surenka efektyviau.

Įrengus patekimo taką sandėliukų vietoje dviračių vedimo juostų greta tribūnų bus galima atsisakyti, o turėklą perkelti arčiau prie tribūnų.

Visas kalnelio sutvarkymo projektas atsieis 2,2 mln. eurų. Darbus čia atlieka UAB „Pamario restauratorius”. Projektą rengė „Nemuno deltos projektai“ (projekto vadovas Mantas Daukšys).

Žymos: | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Jono kalnelio rekonstrukcija: turėklus perkels vėliau”: 7

 1. Dalia parašė:

  Man tikrai neramu dėl saugumo. Nuo to amfiteatro ten taip gali nukristi, kad baisu ir pagalvoti. Vaikų, dviratininkų, ar išgėrusio žmogaus, o ypač tamsiu paros metu, lyjant, sningant ten laukia nelaimės. Reikia skubiai sutvarkyti, kol dar neatsitiko neatitaisomi dalykai

 2. Dalia parašė:

  Projekto autorius pusę honoraro turi grąžinti. Kūrinys tapęs kūnu žiauriai liudina…

 3. Regina parašė:

  Betgi visi perdarymo darbai irgi kainuoja ! Kodėl taip neatsakingai švaistomasi lėšomis ? Ar EU dar duos , tarsi ten iš dangaus pinigais krenta. Labai neatsakingas požiūris.

 4. C7 parašė:

  Kad tais staciais laiptais baisu eiti, tai kaip ten reikia dar dvirati vesti?
  Vienas klaidas maskuojame kitomis?

 5. Ir dar parašė:

  Darbai jau „baigti, o net nuotrokoje matosi kaip plytelės jau iškritusios. Kur įspūdingas apželdinimas? Taip ir paliks, kaip dabar yra? Tada ir daryti nieko nereikėjo.

 6. G. parašė:

  „Projektuotojui būtų siūlymas pačiam išbandyti savo kūrinį, o būtent užlipti laipteliais savotiškame amfiteatre ar auditorijoje, kurie įrengti stačiame kalno šlaite.”

  Ir dar, kaip pridera per miesto šventę, išgėrus kokius 3 bokalus gyvo alaus…

 7. Joris parašė:

  Būtinai priminkite, kad ir šviestuvų ne sumontavo, nes panašu, kol žurnalistai ne primins, taip ir liks-darbai baigti ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Kviečia registruotis į „Bastionų taurės“ bėgimo varžybas

Rugpjūtį Klaipėda gyvens intensyviu sporto ritmu – vyks trečiasis Klaipėdos sporto festivalis, o vienas iš masinių renginių – „Bastionų taurės“ ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Valstybės dienai skirti renginiai Klaipėdoje

Liepos 6-ąją, šeštadienį, Klaipėda, kaip ir visa Lietuva, minės Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną. Ta proga ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Sveikata

Rekonstruos gamybines dirbtuves ant Mėmelio gynybinio pylimo

Klaipėdos psichikos sveikatos centras, įsikūręs ant senųjų miesto gynybinių įtvirtinimų pylimo, sklype Galinio Pylimo g. 3, rengiasi rekonstruoti jam priklausančias dirbtuves ...
2024-06-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This