P0

Kultūra

Kviečia Mocartas ir džiazas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-04


Trečiadienį, vasario 5 d., 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje programoje „Mozartas ir džiazas“ klasikinė muzika ir simfoninio orkestro skambesys bus praturtintas džiazo improvizacijomis. Į uostamiestį sugrįš Liepojos simfoninis orkestras, šįkart diriguojamas Gunčio Kuzmos, o prie orkestro prisijungs trys pripažinimą pelnę Latvijos džiazo muzikantai – saksofonininkas Gintas Pabērzis, kontrabosininkas Edvinas Ozolas ir perkusininkas Artis Orubas.

Šią koncerto programą parengusio dirigento G. Kuzmos teigimu, G. Pabērzio improvizaciniai gebėjimai ir išsyk atpažįstamas skambesys, E. Ozolo aistringas muzikavimas ir A. Orubo fenomenalus virtuoziškumas „suteiks lig šiol negirdėtų spalvų muzikai ir žymiajam Eddie Sautelio albumui „Focus“.

1962-aisiais pasirodė populiaraus svingo eros kompozitoriaus ir aranžuotojo Eddie Sautelio  albumas „Focus“, kurį užsakė ir drauge su klasikos atlikėjais įrašė vienas žymiausių amerikiečių „vėsiojo džiazo“ (cool jazz) atstovų, saksofonininkas Stanas Getzas. Septynios albume įrašytos kompozicijos – tai septynių skirtingų nuotaikų vėrinys ir ypač sėkmingas dviejų skirtingų žanrų – komponuotos ir improvizacinės muzikos – lydinys.

Programoje taip pat skambės žymiųjų Wolfgango Amadejaus Mozarto ir Edvardo Griego kūriniai.

Liepojos simfoninis orkestras yra ilgiausiai veikiantis orkestras Baltijos šalyse, suburtas dar 1881 metais, įsteigus pirmąją filharmoniją. Per ilgus  dešimtmečius daug kartų keitėsi orkestro sudėtis. Šiandien kolektyvas užima reikšmingą vietą Latvijos kultūriniame gyvenime, pelno aukščiausius nacionalinius apdovanojimus. 2010 m. orkestras buvo įvertintas Didžiuoju muzikos apdovanojimu – aukščiausiu muzikos įvertinimu Latvijoje. Kasmet orkestras surengia netoli šimto koncertų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir užsienyje.

 

 


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-02-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt