P0

Uostas ir jūra

Policija prašo žvejų saugotis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-05


Neršti migruojančios stintos į Klaipėdą privilioja būrius žvejų iš visos Lietuvos. Dalis meškeres meta nuo krantinių, šiemet gana daug žvejų plaukia ir valtimis, gilyn į Kuršių marias. Šią žiemą neatsargus elgesys prie vandens jau pareikalavo dviejų aukų.

Antradienį Juodkrantėje ištrauktas 55 metų vyro kūnas, kuris nuskendo iškritęs iš valties. Kitas žvejys nuskendo gruodžio pabaigoje, nusprūdęs nuo seno laivo Smiltynėje esančiose vadinamosiose laivų kapinėse.

Klaipėdos policijos pareigūnai žvejų prašo saugotis ir nerizikuoti gyvybe. Pareigūnai pirmiausia primygtinai reikalauja nevartoti alkoholinių gėrimų – tikimybė įvykti nelaimei, kai asmuo yra neblaivus, neabejotinai padidėja. Be to, policija primena, kad vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje yra draudžiama – už tai gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų.

Uosto vidus kompas

Svarbu įvertinti, ar pasirinkta vieta yra saugi žvejoti – nelipti ant akmenų ar kitų objektų, nuo kurių galima nuslysti į vandenį.

Plaukiant valtimis būtina, kad visi laive esantys žmonės turėtų gelbėjimosi liemenes. Vandenyje tvarką prižiūrintys Klaipėdos uosto policijos pareigūnai primygtinai rekomenduoja jas vilkėti. Jų trūkumas vis dar yra bene dažniausiai nustatomas pažeidimas tikrinant žvejų laivelius.

Bauda dėl nesaugaus elgesio vandenyje yra nuo 16 iki 60 eurų, prasižengus pakartotinai, ji gali siekti 140 eurų.


2020-02-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt