P0

Politika, Svarbu

Miesto biudžetas – ir su milijonais problemiškajai sankryžai (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-02-11


Uostamiesčio politikai pradėjo svarstyti rekordinį šių metų Klaipėdos biudžetą, kurį sudarys 200,819 mln. eurų.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pritarimo jau sulaukusiame biudžeto projekte yra ir tikslinė 5 mln. eurų valstybės dotacija, skirta Baltijos prospekto ir Vilniaus bei Šilutės plentų sankryžos rekonstrukcijai.

„Oro grupės” nuotr.

Minėtojo posėdžio metu Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė priminė politikams,  tarp kurių yra nemažai pirmą kartą išrinktų į miesto Tarybą, kad Klaipėda yra viena iš keturių savivaldybių, kurių biudžetai pagal įstatymą negali būti deficitiniai.

„Kas ketvirtį griežtai kontroliuojama, kaip to laikomasi”, – sakė R. Kambaraitė.

Pasak jos, tarp šiemet valstybės skiriamų dotacijų yra 1,5 mln. eurų, skirtų Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamentui radiologinei įrangai įsigyti, 120 tūkst. eurų Prano Mašioto progimnazijos pastato remontui bei 5 mln. eurų vadinamojo Baltijos žiedo rekonstrukcijai pastatant virš jo viaduką vakarų-rytų kryptimi.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, jau yra gauta šios rekonstrukcijos projekto ekspertizės išvada, jis yra patalpintas į „Infostatybą”, tad tikimasi ilgai netrukus paskelbti rangos konkursą ir dar šiemet pradėti darbus.

Anksčiau buvo skelbiama kad skaičiuojamoji viaduko projekto vertė siekia 32-35 mln. eurų.

Kalbėdama apie pajamas R. Kambaraitė taip pat minėjo, jog šiemet tikimasi iš savivaldybės įmonių sulaukti apie 300 tūkst. eurų daugiau dividendų nei pernai – suma turėtų paaugti iki 932 tūkst. eurų. Didžiausią prieauglį turėtų suformuoti centralizuotą šilumą tiekianti AB „Klaipėdos energija”.

Finansų skyriaus vedėja minėjo ir tai, kad viso uostamiesčio biudžetinio sektoriaus darbo užmokesčio fondas šiemet augs apie 14 mln eurų – nuo 94 iki 108 mln. eurų. Tai esą lemia gyventojų pajamų mokesčio pakitimai, išaugusi minimali mėnesinė alga, įsipareigojimas prisidėti prie Vyriausybės didinamų biudžetininkų algų, koeficientų pasikeitimai, papildomi etatai. Anot jos, metų eigoje algos papildomai dar turėtų didėti socialiniams darbuotojams.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai vieningai pritarė biudžeto projektui. Gautinį žodį vasario 27 d. posėdyje turės tarti visa Taryba.

Su visu biudžeto projektu galima susipažinti čia. Visuomenė pasiūlymus ir pastabas dėl biudžeto gali teikti adresu info@klaipeda.lt iki vasario 18 d.


  2020-02-11

  3 komentarai “Miesto biudžetas – ir su milijonais problemiškajai sankryžai”

  1. O kai terminalo neliks, tai viaduka pasuksim miestui…pietu siaures kryptim ???
   Gryni aslilai…Teminalai atsiranda ir išnyksta..o miestas ir jo žmonès lieka.
   Kol nevelu..paleiskit furas aplinkeliais – jos ir dabar nebetrugdo beveik..o viadjla statykit šiaurės -pietų kryptimi..tai butu ilgalaikė strategija.

  2. LENGVA KRITIKUOTI. UŽUOT KITUS VADINĘS ASILAIS EIK PATS PADIRBĖTI SAVIVALDOJE. GAL TADA NESĄMONIŲ NERAŠINĖSI.

  3. Kadangi tie asilai kurie sugalvojo rekonstruoti Tilžės g. žiedą neturės pinigų gržinti patirtus nuostolius, tai tuos glušus asilus reikėtų išvaryti iš savivaldybės

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt