P0

Regionas

„Agilą“ toliau gaubia peripetijos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-13


Neringos savivaldybė savo pranešime tvirtina, kad jai planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų tęstinumą, juos siekia sustabdyti įmonė, siejama su buvusiu šio objekto rangovu – UAB „Irdaiva“ (dabartinis pavadinimas UAB „Active Construction Management“).

Nauja „Agilos“ rekonstrukcijos darbų sutartis sausio 3-ąją pasirašyta su ūkio subjektų grupe, kurią sudaro UAB „Gilesta“ ir UAB „Imstata“. Sutarties kaina – 6 358 073 eurai su PVM – apie 2 milijonais eurų mažiau nei prieš tai galiojusi rangos darbų sutartis. Neringos savivaldybės nuotr.

Anot savivaldybės, ieškinį Klaipėdos apygardos teismui pateikė UAB „Statybų kodas“ – įmonė, kuri Kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų viešojo pirkimo proceso metu net nebuvo prisijungusi prie pirkimo paskyros, neteikė pirkimui klausimų ir pasiūlymų.

„Tai reikštų tai, kad ši įmonė neturi jokio suinteresuotumo pirkimu, o tik piktnaudžiauja teise kreiptis į teismą, siekdama tiesiog sustabdyti kurortui be galo svarbaus objekto darbus“, – pranešime cituojamas Neringos meras Darius Jasaitis.

Anot jo, siekį „kišti pagalius į ratus“ pagrindžia tai, kad tiek UAB „Statybų kodas“, tiek UAB „Irdaiva“ vienintelis akcininkas yra tas pats asmuo – Irmantas Kubilius.

Pasak savivaldybės, „Agilos“ rekonstrukcija sustojo būtent dėl ūkio subjektų grupės, tuomet atstovaujamos „Irdaivos“, darbų rangovo sutarties nevykdymo, o dėl galimo sukčiavimo, piktnaudžiavimo padėtimi ir dokumentų klastojimo vykdant „Agilos“ rekonstravimo darbus prieš bendrovę pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Savivaldybė akcentuoja, kad po bankroto bylos iškėlimo UAB „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“), daugiau nei tris kartus padidėjo UAB „Statybų kodas“ darbuotojų skaičius. Beveik tris kartus išaugo ir UAB „Statybų kodas“ darbuotojų darbo užmokestis.

„Šios dvi įmonės yra betarpiškai susijusios. Jas sieja vienintelis akcininkas, tad be abejonės UAB „Statybų kodas“ veiksmai teikiant visiškai nepagrįstus ieškinius yra bandymas daryti spaudimą Neringos savivaldybei ir, žinoma, kerštauti sustabdant Neringai svarbaus objekto rekonstrukciją“, – tikina D.  Jasaitis.

„Statybų kodas“ į Klaipėdos apygardos teismą kreipėsi dėl naujai paskelbto „Agilos“ rekonstrukcijos darbų pirkimo, kuris jau yra įvykęs ir rangos sutartis pasirašyta. Minėta bendrovė ginčija pirkimą tuo aspektu, kad pirkimas „neturi jokio pirkimo objekto“, esą iš esmės keičiamas techninis projektas, pagal kurį buvo perkami rangos darbai.

Savivaldybė savo ruožtu tikina, kad ji įgyvendino tik rekonstrukcijos rangos darbų pirkimą ir su šiuo projekto etapu susijęs techninis projektas nėra keičiamas. Viešųjų pirkimų konkursas esą buvo skelbtas pagal techninį projektą, kurį parengė buvę rangovai, t. y. „Irdaiva“. Tiek jis, tiek statybos leidimas iki šiol galioja.

„Klausimų nekilo kitoms įmonėms, kurios dalyvavo atvirame rekonstrukcijos darbų viešajame konkurse. Pasiūlymus iš viso pateikė 9 tiekėjai. Pasiūlymų neteikė, bet pirkimu domėjosi prisijungęs prie jo paskyros dar 21 tiekėjas. Nei vienas iš minėtų tiekėjų neteikė pretenzijų – tai reikštų, kad pirkimo sąlygos buvo aiškios ir suprantamos”, – rašoma savivaldybės pranešime.

Anot jo,  „Statybų kodas“ ir „Active Construction Management“ prie pirkimo paskyros net nebuvo prisijungusios ir tai esą reiškia, jog jos neketino teikti pasiūlymo.

Klaipėdos apygardos teismui pateiktoje išvadoje Viešųjų pirkimų tarnybos nuomone, turėtų būti svarstomas naujo „Agilos“ viešojo pirkimo procedūrų nutraukimas.

„Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacija svarstyti apie pirkimo nutraukimo galimybę yra neįgyvendinama, nes pirkimas jau yra įvykęs ir rangos darbų sutartis pasirašyta. Tai tik įrodo, kad rekomendacija teikta atmestinai, neatidžiai ir neįsigilinus į pirkimo vykdymo procedūras“, – tikina D. Jasaitis.

„Agilos“ rekonstrukcijos darbų sutartis sausio 3-ąją pasirašyta su ūkio subjektų grupe, kurią sudaro UAB „Gilesta“ ir UAB „Imstata“. Sutarties kaina – 6 358 073 eurai su PVM – apie 2 milijonais eurų mažiau, nei prieš tai galiojusi rangos darbų sutartis.


2020-02-13

Vienas komentaras apie “„Agilą“ toliau gaubia peripetijos”

  1. Šiaip visi kad žinotu, mano žininiomis Neringos savivaldybė reikalavo kyšio iš Irdaivos, jie nedavė. Todėl ir yra šis konfliktas. Ta informacija yra žinoma ir FNTT. Čia gali meras loti ir toliau, bet geriau jam ruoštis įteisiamuju suola.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt