P0

Miestas

Geriamo vandens fontanėliai artėja prie realybės

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-13


Prabėgus daugiau nei pusmečiui nuo sutarties pasirašymo projektuotojai pagaliau pristatė projektinius pasiūlymus, kaip galėtų atrodyti trys nauji geriamo vandens fontanėliai.

Skvere prie „Meridiano“, prie Teatro aikštės (Sukilėlių g. pradžioje) ir Lietuvininkų aikštėje numatoma pastatyti „antracito“ spalvos vandens fontanėlius–gertuves. Žadama, kad jie būtų tvirtos, antivandalinės konstrukcijos, turės aukščiausios kokybės apsaugą nuo korozijos ir šalčio, dėl to jiems esą reikalinga minimali priežiūra ir aptarnavimas. Tokie fontanėliai yra pritaikyti ne tik žmonėms, bet ir šunims ar kitiems gyvūnėliams.

Buvęs Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda dar pernai lapkritį aiškino, kad tokių vandens gertuvių prašė žmonės, nes jų pasigesdavo ypač karštomis dienomis. Savivaldybė esą buvo sulaukusi priekaištų, jog kituose miestuose tokių vandens gertuvių yra, o Klaipėdoje – ne.

Vandens gertuvėmis bus galima naudotis nemokamai, jose bus tiekiamas vanduo iš miesto vandentiekio. Iki šiol viešos vandens gertuvės buvo įrengtos tik Poilsio parke ir prie jūros.

Preliminariai skaičiuota, jog trijų vandens gertuvių atsiradimas mieste gali kainuoti apie 35 tūkst. eurų. Vien projektavimo darbai, kuriuos atlieka UAB „Dujų sfera”, atsieina 11 979 eurus.


  2020-02-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt