P0

Svarbu, Švietimas

Klaipėdoje iškils laikini darželiai (10)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-02-13


Uostamiesčio savivaldybė įsigijo dviejų laikinų vaikų darželių įrengimo paslaugą.

Laikini moduliniai pastatai atsiras darželių „Obelėlė” ir „Pingvinukas” teritorijose. Iš viso juose bus po tris vaikų grupes (kiekviename po vieną lopšelio). Čia bus ugdomi vaikai iš numatomo rekonstruoti Liepų gatvėje esančio darželio „Svirpliukas”.

UAB „Archidomus” vizualizacija

Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pasakojo, jog šiaurinės miesto dalies ikimokyklinio ugdymo įstaigos yra perpildytos, tad siekiant užtikrinti „Svirpliuko” vaikų ugdymą buvo pasirinktas toks variantas. „Obelėlė” yra įsikūrusi Valstiečių gatvėje, o „Pingvinukas” – Sausio 15-osios.

Švietimo vidus

„Pasibaigus „Svirpliuko” rekonstrukcijai yra numatytas ir kitų darželių modernizavimas, tad tokių modulių dar gali prisireikti”, – sakė N. Laužikienė.

Laikinuosius darželius įrengs porai metų nuomos konkursą laimėjusi UAB „Cramo”. Bendra kontrakto vertė – 489 711,2 Eur. Sutartis pasirašyta dviem metams su galimybe ją pratęsti tokiam pačiam laikotarpiui. Techninių projektų parengimas atsieina po 7865 Eur, modulių įrengimas – po 93 533 Eur, o nuoma – po 2988,7 Eur/mėn.

Pasak Savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės, „Svirpliuko” rangos darbų pirkimo konkursas jau vyksta.


  2020-02-13

  10 komentarai “Klaipėdoje iškils laikini darželiai”

  1. Vis ieškoma būdų euriukus nuplaut savivaldybei. O kodėl nestatyt “arklidžių” už savivaldybės pinigus. Ir dar kitų darželių teritorijose vaikams vos ne ant galvų. Lyg nebūtų galima kito normalaus pastato išnuomot už tokius pinigus.

  2. Nesusireikšminkit dėl tų konteinerių. Kitose šalyse milionieriai statosi namus iš jų. Norvegijoj daugiabučius stato ir po 1mln eur. pardavinėja ir dar medinius :O. Tai jeigu lietuvių ponams atrodo kad čia kažkas prastokiško siūlau iš pietinio rajono išlysti ir po pasaulį pakeliaut.
   Architektūra taip, liūdnoka kaip darželiui, primenam labiau statybinius konteinerius – spalvų ar piešinių galėjo padaryt kad vaikams linksmiau būtu.
   Kas liūdniausia kad niekas nemato problemos tokiam projekte, išleista bus 0,5 MILIJONO EURŲ. Ir tai bus laikinas 2metų sprendimas, po gal dar 0,5 MILIJONO eurų. Tai už tokią sumą laisvai galėjo įsigyti tuos konteinerius nes jų viso labo tik 8. Va čia didžiausia bėda, kad pinigai sukišti bus į nuomą už laikiną sprendimą.

   • Ne visi zino kokia saskaita tie konteineriai ten bus.
    Ogi vaiku zaidimo aiksteliu ir irenginiu.
    Salygos pablogintos visiems vaikams. Aikteliu papuldomai nebus irengta. Tada 65 vaikai papildomi, sumazejusiose aikstelese. Sprendimas irengti modulius priimtas, be apklausos tevu.
    Moduliai nera blogai, bet visu pirma turetu but sudarytos tokios pat salygos vaikams lauko aikstelese, nes dabar jos tik pabloges. Aikstynu saskaita (ne bendro ploto)
    Moduliai galetu but ne isnuomoti, o nupirkti.

  3. Nesuprantu pasipiktinimo. Nauji konteinerinio tipo darželiai daug geriau už nusenusį “Svirpliuką” kur per sienas pliaupiant lietui bėga upeliai ir tai palydima pelėsiu. Juk tai laikinam kol renovuos “svirpliuką”. Tik kaina kosmosas. beveik 500 000 nuoma už 2 metus. 250 000 e metam . Vieno konteinerio kaina pardavimui 10 000 e. 25 konteinerius gali nupirkti juk žada naudot ir renovuojant kitus darželius.

   • ar nežinote, ką pas mus reiškia žodis “laikinas”?

  4. bent jau būtų pasistengę tuos konteinerius spalvotus pastatyti, jei jau skaito, kad mūsų vaikai tik į konteinerius…

  5. Klaipedos vaikams tik tai kas geriausia! Konteineriai gyvenimui, chromas dirvozemy ir smirdancios marios

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt