P0

Uostas ir jūra

Kario paroda „Šešiolika kasdienybės akimirkų karo laive“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-14


Vasario 16 d., sekmadienį, Klaipėdos „Švyturio” arenoje bus atidaryta laivūno Tomo Donausko (nuotr.) autorinė paroda „Šešiolika kasdienybės akimirkų karo laive“.

Skelbiama, jog tai – unikalus ir pirmas Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų fotografijos projektas, kuriame atskleidžiami pagrindiniai karo laivo įgulos specialistų portretai.

„Pagal galimybes savo laisvalaikį skiriu fotografijai, kuri lydi mane nuo paauglystės. Fotografija man yra poilsis, kūryba, patirtos emocijos ir prisiminimai. Ir šiandien prisimenu mokyklos foto laboratoriją, raudoną apšvietimą, ryškalų ir fiksažo kvapą. Prisimenu, kaip leidžiant foto popierių į ryškalus, chemikalai lėtai „nupiešdavo“ atvaizdą, kuris virsdavo į nuotrauką. Tai buvo nepakartojama,“ – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas parodos autorius.

Tai – pirmoji šio Karinių jūrų pajėgų kario paroda.

Pagrindinė parodos idėja – parodyti karius, kurie neužima vadovaujamų pareigų, tačiau sudaro svarbią grandį įguloje. Be kiekvieno iš jų dažniausiai neatsišvartuoja laivas – tai navigatorius, elektrikas, signalininkas, kokas ir kiti.

Pasak lvn. T. Donausko, tai duoklė jūrai ir tarnybai.

Kokas. T. Donausko nuotr.

„Teko plaukti jūromis, „kovoti“ su bangomis, lydėti ir pasitikti saulę horizonte. Teko mokytis ir studijuoti jūrinio amato bei karo meno tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Esu dėkingas likimui, jog turėjau galimybę būti istorijos liudininku ir išvysti pokyčius Lietuvos kariuomenėje, Lietuvai įstojus į NATO. Džiaugiuosi, kad savo pomėgį šiandien galiu pritaikyti ir savo tarnyboje“, – sako karys.

Paroda „Švyturio” arenoje veiks nuo vasario 16 d. iki kovo 2 d.  Vėliau ji keliaus į kitas Lietuvos įstaigas, kad kiekvienas norintis galėtų pamatyti kasdienės tarnybos karo laive akimirkas.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-02-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt