Sportas

„Neptūnui” taurės nematyti (1)

Atvira Klaipėda

2020-02-15

Šeštadienio vakarą uostamiesčio „Švyturio” arenoje vykusio Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalio rungtynių metu Klaipėdos „Neptūnas” turėjo pripažinti akivaizdų Vilniaus „Ryto” pranašumą rezultatu 71:96 (10:22, 25:25, 18:28, 18:21).

bcneptunas.lt nuotr.

Sekmadienį dėl trečiosios vietos klaipėdiečiai kausis su Panevėžio „Lietkabeliu”, kuris šeštadienį nusileido Kauno „Žalgiriui”. Rungtynių pradžia – 14.45 val.

Per pirmąjį kėlinį klaipėdiečių metimai skriejo pro šalį, o „Rytas“ tuo puikiai naudojosi. Arnas Butkevičius, Francisco Cruzas ir Terrellas Holloway tapo puolimo ašimi ir vilniečiai jau brėžė ribą ties 14 taškų pranašumu (24:10). Vėliau reikalai „Neptūnui“ tik prastėjo. Kai jau atrodo buvo galima kabinti į rungtynes, prabilo Deivydas Sirvydis. 37-ojo 2019 metų NBA naujokų biržos šaukimo du tritaškiai iš eilės pasiuntė „Neptūną“ į pasitarimą pas įtūžusį Juricą Žužą – „Rytas“ priekyje 38:23.

Visgi „Ryto“ herojus buvo T. Holloway. Amerikietis pjaustė varžovų gynybą kaip tik įmanydamas ir iki pertraukos įmetė 16 taškų. Įžaidėjas sumetė visus 9 mestus baudos metimus ir iki pertraukos surinko net 21 naudingumo balą.

Itin nemaloniu siurprizu Juricai Žužai tapo prastas Gyčio Masiulio žaidimas. Aukštaūgis po 20 minučių kovos savo sąskaitoje turėjo -4 naudingumo balus.

„Neptūno“ desperaciją ir įtūžį iliustravo Simas Galdikas. Prieš pat išeidamas į rūbinę vidurio puolėjas Klaipėdos publikai pareiškė: „Einam ruoštis nugalėti „Rytą““. Tačiau po pertraukos „Neptūno“ reikalai negerėjo, o S. Galdikas nukentėjo nuo Mareko Blaževičiaus. „Neptūno“ vidurio puolėjas besigrumdamas po krepšiu užsidirbo pražangą puolime, o jaunasis „Ryto“ lietuvis kirto varžovui iš alkūnės į antakį. Toks elgesys jaunuoliui atsipirko nesportine pražanga.

Po šio epizodo Eimantas Bendžius pataikė dar keletą svarbių metimų ir „Rytas“ nurūko į priekį dar toliau (64:44).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiams liko tik išsaugoti susikrautą pranašumą.

Klaipėdiečiai neblogai pataikė iš įvairių distancijų, tačiau juos nužudė prasta gynyba. „Rytas“ tritaškius metė 44 proc. (11/25) taiklumu, o dvitaškius – 71 (23/32) proc.

STATISTIKA

„Neptūnas“: Deividas Gailius 13, Osvaldas Olisevičius 12, Tadas Sedekerskis ir Martynas Mažeika – po 10.