P0

Kultūra

Klaipėdoje – ispaniškas flamenko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-16


Kovo 22 d. Klaipėdos koncertų salėje flamenko magiją kurs du iškilūs gitaros meistrai, kurių grojimą papuoš aistringi dainininkai ir „ugningi“ šokėjai iš flamenko tėvynės Sevilijos Ispanijoje.

Šešis į Klaipėdą atvyksiančius flamenko artistus vienija „Antonio Andrade Flamenco Company“ – ansamblis, įkurtas Sevilijoje, kuris prieš 18 metų pasiskelbė didelio formato flamenko baletu. Nuo tada grupei labiausiai būdingas Andalūzijos šokis, pagrįstas flamenko tradicijomis. Kompanijos vadovas yra visame pasaulyje žinomas flamenko gitaristas Antonio Andrade, per savo ilgą tarptautinę karjerą sukūręs daugybę flamenko spektaklių.

Pietų Ispanijoje yra posakis: „Tas, kuris kalba apie gitarą, kalba apie Andalūziją.“ Ispanai mano, kad gitara yra tas tikrasis flamenko įkvėpimo šaltinis. Gitaristas turi būti improvizacijos meistras, o sėkmė tiesiogiai priklauso nuo jo grojimo.

Koncerto programoje, specialiai sukurtoje Klaipėdai, bendradarbiaudamas su savo scenos partneriu gitaristu Migueliu Sotelo A. Andrade parodys puikią flamenko gitaros įvairovę ir turtingas muzikines intonacijas.

„Nors galite pasiekti dangų viena gitara, tačiau dvejomis galite pasiekti Visatą”, – sako gitaristas.

„Antonio Andrade Flamenco Company“ įkūrėja yra patyrusi, karštakraujiška flamenko šokėja Ursula Moreno iš Malagos, kuri Klaipėdos koncertų salės scena pasidalins su garsiu flamenko šokėju José Galvañu. Ispanijos laikraštis „El Mundo“ rašė: „Su Ursula Moreno flamenko ateitis yra saugiose rankose!“.


  2020-02-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt