P0

Švietimas

Prisiekė jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-16


Sekmadienį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vykusios Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonijos metu prisiekė ir 25 jų klausytojai iš Klaipėdoje įsikūrusio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono.

Eimanto Genio nuotr.

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Karo akademijos vadovybė, instruktoriai, prisiekiančiųjų artimieji.

Sveikindamas prisiekusiuosius įsiliejus į JKVM karių gretas, Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius ragino ir toliau „degti“ užsispyrimu ir noru siekti žinių, esant reikalui visuomet būti pasiryžusiais ginti savo Tėvynę.

Švietimo vidus

„Sveikinu visus ir tikiu, kad jums nepritrūks jėgų ir ištvermės mokytis, o vėliau jas pritaikyti baigus šiuos mokymus. Sėkmės kiekvienam!“ – linkėjo plk. Juozas Kačergius.

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas visus susirinkusiuosius sveikino su Vasario 16-ąja, primindamas, kaip atkurtos valstybės laisvę savo jėgomis karo metu ir po karo gynė savanoriai ir partizanai. Prisiekusiems JKVM klausytojams linkėjo pritaikius savo žinias ir sugebėjimus pasiekti dar didesnių pergalių savo tarnyboje, stiprinant Lietuvos valstybę ir jos kariuomenę.

Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė septintoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt vienos aukštosios mokyklos.

JKVM yra viena privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį parengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti. Mokymai buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinį pajėgumą – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.

Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 160, Klaipėdoje – 67, Kaune – 187 JKVM klausytojai.

Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Atsargos karininkai turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir siekti karininko karjeros.

Šiais metais registracija į JKVM jau prasidėjo ir vyks iki liepos 31 d.


2020-02-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt