P0

Švietimas

Klaipėdos rajono mokyklose – naujovės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-17


Nuo elektroninių mikroskopų ir 3 D pieštukų gamtos mokslų laboratorijose iki modernių medžio ir metalo apdirbimo staklių, skirtų technologijų pamokoms – tokios įrangos įsigijo Gargždų „Minijos“ progimnazija, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, Dovilų pagrindinė mokykla ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės pranešimo, šių specialiame projekte dalyvavusių mokyklų materialinė bazė nebuvo kompleksiškai atnaujinama jau daug metų.

Gargždų „Kranto“ ir Dovilų pagrindinėse mokyklose įrengti sensoriniai ir nusiraminimo kambariai.

„Nuo 2018 metų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savivaldybės bei valstybės biudžetų į pokyčius investuota daugiau nei 531 tūkst. eurų “, – pranešime spaudai cituojama rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Minėtose mokyklose buvo įrengtos modernios, kūrybiškumą skatinančios edukacinės erdvės, įsigyta mokinių ugdymui reikalinga įranga: nuo interaktyvių lentų ir 3 D pieštukų iki mokslinius eksperimentus leidžiančių atlikti gamtos mokslams skirtų rinkinių. Visose mokyklose atnaujinta ir dalis klasių bei laisvalaikio baldų.

Gargždų „Kranto“ ir Dovilų pagrindinėse mokyklose įrengti sensoriniai ir nusiraminimo kambariai, kurie, anot pranešimo, ypač svarbūs vaikams, turintiems elgesio ar mokymosi sutrikimų. Dovilų pagrindinėje mokykloje mokosi 16 autizmo spektro sutrikimų turinčių, du Dauno sindromą ir dar apie 20 kitų intelekto sutrikimų turinčių vaikų. Mokykla neturi specialiosios klasės, bet yra gitaros, kulinarijos ir kitokių būrelių, kuriuose specialiųjų poreikių turintys vaikai mokosi būtiniausių gyvenimo įgūdžių.

ATLIKTI DARBAI

Gargždų „Minijos“ progimnazija: įrengtos pertvaros gamtos mokslų ir medžio-metalo technologijų kabinetuose, aktų salėje atnaujinta elektros instaliacija ir apšvietimas, įsigyti mokymui taikomos įrangos ir baldų komplektai, atlikti remonto darbai. Investicijos – 173 288 Eur.

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla: įrengtos pertvaros gamtos mokslų ir technologijų kabinetuose, įsigyta nauja mokslams reikalinga įranga ir baldai, įrengtas sensorinis kambarys ir pradinukams skirtos judrių užsiėmimų ir poilsio zonos, atlikti remonto darbai. Investicijos – 138 735 Eur.

Dovilų pagrindinė mokykla: atnaujinta daqugiafunkcė gamtos mokslų laboratorija, įrengti sensorinis ir nusiraminimo kambariai, įsigyti mokymui taikomos įrangos ir baldų komplektai. Investicijos – 84 388 Eur.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija: atnaujintas informatikos kabinetas, pertvarkyta fizikos ir chemijos kabinetų erdvė, įsigyta nauja mokslams reikalinga įranga ir baldai. Investicijos – 134 925 Eur.


  2020-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt