P0

Verslas

„Light House“ nežada sustoti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-17


Prieš metus Klaipėdoje duris atvėrusi viena didžiausių Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving) „Light House” sausio pabaigoje atšventė pirmąjį veiklos gimtadienį ir teigia skelbianti antrojo etapo statybų pradžią.

Skelbiama, jog II-ojo etapo vizija išlieka ne mažiau ambicinga – sukurti pasaulinius standartus ir gerąją praktiką atitinkančią infrastruktūrą, skirtą  skaitmeninių inovacijų kūrimui ir pramonės įmonių skaitmenizavimui. „Light House Lab“ planuoja tapti egiono įmonių, užsiimančių prototipų kūrimu ar eksperimentine gamyba, traukos centru.

Už reikšmingiausią 2019-ųjų metų darbą Klaipėdos miestui minėtos erdvės įkūrėjas Šarūnas Butkus apdovanotas miesto vėliava. Martyno Vainoriaus nuotr.

Erdvės įkūrėjas Šarūnas Butkus pastebi, jog prieš metus duris atvėrusi bendradarbystės erdvė jaučia augančią Klaipėdos regiono įmonių ir startuolių paklausą ne tik kompiuterizuotoms darbo vietoms, bet ir bandomosios gamybos, prototipavimo patalpoms, aprūpintoms reikalinga įranga ir technologijomis.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėdos regiono įmonės palaiko šią iniciatyvą ir gimtajame mieste gali gimti tai, kas yra technologinio progreso variklis pasaulio didmiesčiuose. Būtent tokios kompleksinės erdvės įgalina naujų produktų ar paslaugų vystymą orientuotas įmones ir „hardware“ startuolius realizuoti savo kūrybinį potencialą ir kurti skaitmeninėmis technologijomis grįstas inovacijas“, – pranešime cituojamas Š. Butkus.

„Light House Lab“ savo unikalumu norėtų prilygti Niujorko „Newlab“ techninės kūrybos dirbtuvėms, kurias idėjos autorius laiko geruoju pavyzdžiu ir džiaugiasi, kad „Newlab” vadovai noriai dalinasi gerąja praktika.

Prie „Light House Lab“ vystymo prisidės ir „Baltic Tech Park“ įsteigtas „Baltijos skaitmeninių inovacijų centras“, kurio narės yra „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas, „Klaipėdos energija“ ir kitos įmonės bei viešojo sektoriaus institucijos. 

Auga startuolių bendruomenė 

„Light House“ erdvėse dirba apie 200 specialistų ir įmonių, tarp kurių –  „Interaco“, „Iscope“, „Ahcode“ startuoliai bei ilgametę patirtį turinčios IT kompanijos, pvz., „Devbridge“, prie kurios vasarį prisijungs ir IT mokymų akademija „Software development academy“.

Bendradarbystės erdvės koncepcija glaudžiai susijusi su inovacijų vystymu, todėl vienas iš projektų tikslų – skatinti verslo, mokslo ir valstybinių institucijų bendradarbiavimą motyvuojant kurti inovatyvius projektus bei sprendimus. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, „Light House“ erdvėse „Startup Lithuania“ kartu su partneriais surengė 48 valandų trukmės kūrybines dirbtuves „Hacker Games. Open Data“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 40 įvairių sričių specialistų, kurie naudodami „Registrų centro“, „Sodros“, „Viešųjų pirkimų tarnybos“, „Ignitis“, Klaipėdos regiono institucijų atvertais viešaisiais duomenų rinkiniais sukūrė net 7 inovatyvius produktus Klaipėdos miestui.

Pasak „Versli Lietuva“ generalinės direktorės Dainos Kleponės, jau kuris laikas Klaipėdoje pastebimas startuolių bendruomenės augimas.

„Džiaugiamės turėję galimybę „Light House“ erdvėse organizuoti hakatoną ir paskatinti vietos startuolių bendruomenę kurti inovatyvius produktus, atnešančius naudą tiek verslui, tiek visai uostamiesčio bendruomenei. Matome, kad Klaipėdoje veikiančios organizacijos, privačios įmonės ir miesto valdžia labai aiškiai identifikavo startuolių atnešamą pridėtinę vertę ir išsigrynino priemones, kaip auginti esamą inovacijų potencialą mieste. Sparčiai plėtojama startuoliams pritaikyta infrastruktūra ir renginių gausa leis šiam miestui tapti rimtu varžovu Kaunui ar Vilniui“, – sako D. Kleponė.

Praėjusių metų gruodį galima įvardinti tikru proveržiu Klaipėdos regiono startuolių ekosistemoje.

„Light House“ bendradarbystės erdvėje pirmą kartą vakarų Lietuvoje vyko pre-akceleratoriaus programa – „Primer“ mokymai. Jų metu net 21 technologijų kūrėjas išgrynino savo verslo planą ir idėjas pristatė potencialiems investuotojams.

Planuojama, kad per artimiausius 10 metų visame regione bus įkurtos analogiškos erdvės, kurios skatins darnios, inovatyvios bendruomenės vystymąsi.

 


  2020-02-17

  Vienas komentaras apie “„Light House“ nežada sustoti”

  1. Pagarba 6iems jauniems, protingiems, ambicingiems žmonėms. Kad tik nesugalvotu pasitraukti iš Klaipėdos. Kiek teko girdėti, tai Klaipėdos valdžia mažai deda pastangų, lyginant su Vilniaus ir Kauno, kad pritraukti aukštųjų technologijų verslus Klaipėdoje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt