P0

Kultūra

Parodoje „R.” – ne tik likimo ir meilės temos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-18


Šį ketvirtadienį, vasario 20 d., 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) savo kūrybą pristatys iš Kintų kilęs Martynas Pekarskas. Jo tapybos ir piešinių paroda pavadinta santūriu „R.”

Ji skirta pristatyti fikciniam herojui Monadai Redais. Apie Redaiso kelionę autorius pasakoja paveikslais, piešiniais, įvairiais herojaus artefaktais. Herojaus lūpomis aptariamos žmogiškos kantrybės, laisvos valios, likimo ir meilės temos.

Nors M. Pekarskas yra jaunosios lietuvių menininkų kartos atstovas, tai jau keturiolika autoriaus personalinė paroda, bet pirmoji Klaipėdoje.

Joje Martynas tęsia savą kelionę ieškant tinkamo būdo spalvomis, potėpiais, linijomis išreikšti būtį ir šios netikėtumus. Menininko kūriniai persmelkti ankstyvosios krikščionybės simbolizmo, persipinančio su nūdienų ikonomis, laviruojančiomis tarp paiko hedonizmo ir fasadinio sakralumo. Rimti atsakymai randa balsus dešimtmetį kuriamos asmeninės visatos mitologijos būtybių lūpose ir vėl neišgirsti paklysta po storais aliejinių dažų sluoksniais.

Paroda veiks iki kovo 19 d.


Kultūros straipsnių vidus

2020-02-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt