P0

Svarbu, Sveikata

Pradeda kilti ilgai laukta vaikų poliklinika

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-18


Uostamiesčio savivaldybei priklausančios Klaipėdos vaikų ligoninės sklype ties J. Karoso gatve pagaliau darbuojasi statybininkai – 2021-ųjų pradžioje duris turėtų atverti nauja poliklinika, pakeisianti esančią toje pačioje gatvėje, įsikūrusią tokiai funkcijai nepritaikytame pastate.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Buvusi ligoninės vyr. gydytoja Klaudija Bobianskienė buvo minėjusi, kad su naujos poliklinikos projektu buvo pradėta dirbti apie 2012-uosius. Dabartinis poliklinikos pastas J. Karoso g. 13 neatitinka ir šiuolaikinių priešgaisrinių reikalavimų, čia nėra liftų, sąlygų neįgaliesiems, įvažiuoti su vaikų vežimėliais.

Naująją polikliniką buvo nuspręsta statyti vietoje ligoninei priklausiusio nedidelio administracinio pastato – miesto Taryba dar 2017-ųjų rudenį sutiko pakeisti jo paskirtį. Tačiau ligoninė buvo įstrigusi su statybų rangovo parinkimo konkursu. Klaipėdos apygardos teismas, nagrinėjęs bendrovių ,,RNDV Group“ ir ,,Gensera“  ieškinius, buvo nutraukęs konkurso procedūras, nes konstatavo, jog reikalavimas statybos ir specialiųjų darbų vadovams turėti patirties gydymo statinių statybose dirbtinai ribojo konkurenciją.

Būsimosios poliklinikos vizualizacija

Galiausiai ligoninei pavyko įvykdyti konkursą ir sutartis dėl statybos darbų buvo pasirašyta su UAB ,,Rūdupis”. 2,369 mln. eurų vertės darbus bendrovė įsipareigojo atlikti per 14 mėnesių (galimas trijų mėnesių termino pratęsimas). Jei pratęsimo neprireiks, darbai turėtų būti baigti iki kitų metų vasario.

Pasak ligoninės vyr. gydytojo Virginijaus Žalimo, 1,75 mln. eurų projektui skiriama iš europinių fondų, o likusi suma – iš Klaipėdos savivaldybės biudžeto.

,,Senajame pastate turime apie 850 kvadratinių metrų ploto, o naujajame bus apie 1500. Kabinetų padaugės nuo 15 iki 28. Svarbiausia, kad pastatas bus šiuolaikiškas, pritaikytas ir neįgaliesiems, tėvams su vaikų vežimėliais. Jis galerija bus sujungtas su ligoninės pastatu”, – sakė V. Žalimas.

Dabartinės poliklinikos pastatas iš jo išsikrausčius medikams bus perduotas Savivaldybės balansan ir ji spręstų, ką su juo toliau daryti.


  2020-02-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt