P0

Verslas

Klaipėdos LEZ – nauja gamykla (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-19


„Investuok Lietuvoje” praneša, kad šeimos valdoma specializuota polimerų gamybos bendrovė REHAU, kurios metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų, Klaipėdoje steigs vieną moderniausių gamybos padalinių.

Gamykla, kuri bus įkurta Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), gamins mikro kabelių vamzdžių sistemas optinio pluošto kabeliams ir įdarbins 55 specialistus.

Naujasis gamybos padalinys Klaipėdoje priklausys REHAU statybos sprendimų skyriui, kuriame gaminami įvairūs polimerų produktai, įskaitant vamzdžius, jų priedus ir polimerų gaminius telekomunikacijoms. REHAU padalinio Klaipėdoje produkcija bus daugiausia tiekiama didmenininkams, telekomunikacijų bendrovėms ir savivaldybėms Europos šalyse. Veiklai Klaipėdoje vystyti REHAU ieškos įvairių specialistų, įskaitant vadovus, inžinierius, mechanikus, elektrikus, administracijos specialistus, įrangos operatorius ir sandėlio darbuotojus.

„Prieš pasirinkdama Klaipėdą, REHAU svarstė įvairias vietas naujajai gamyklai Vidurio rytų Europos regione. Kvalifikuotų specialistų pasiūla ir jų profesionalus požiūris bei darbo etika buvo vieni svarbiausių veiksnių REHAU priimant sprendimą, kaip, beje, ir sąnaudų bei kokybės santykis. Gamintojams svarbiausiose srityse Lietuva išlieka itin konkurencinga, atsižvelgiant į sąnaudas, ir sykiu gali didžiuotis vienomis paprasčiausių ir verslui palankiausių sąlygų ES”, – panešime cituojamas Statybos sprendimų skyriaus vadovas dr. Roger Schönborn.

„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas teigia, kad vokiečių gamintojams Lietuvos vertės pasiūlymas atrodo patrauklus.

„Pastaraisiais metais keletas didžiausių Vokietijos gamintojų, tarp jų ir „Continental“, „Hella“, o dabar ir REHAU, pradėjo veiklą Lietuvoje. Tai, kad Lietuva pasitiki tokios pripažintos bendrovės, patvirtina aukštą mūsų kvalifikacijos, infrastruktūros ir verslo aplinkos lygį”, – teigia M. Katinas.

„Klaipėdos LEZ visada ieško lankstumo ir augimo galimybių esamiems ir potencialiems klientams. Tikime, kad REHAU atvejis turėtų itin sudominti vietos ir tarptautinius komercinės paskirties nekilnojamojo turto vystytojus ir investuotojus, kadangi šis klientas atstovauja vienam pagrindinių tarptautinių prekių ženklų, o Klaipėdos LEZ siūlo stiprią verslo ekosistemą ir specialistų komandą, kuri padės kartu vystyti šį projektą. Mes išties džiaugiamės galėdami pasiūlyti rinkai šią įdomią galimybę: tai sėkmės istorija, kurią kartu gali parašyti stipriausios vietos įmonės ir tarptautinės bendrovės. Tikiu, kad šis projektas dar labiau sustiprins Klaipėdos LEZ, kaip visavertės paslaugų teikėjos naujiems ir esamiems investuotojams, įvaizdį“, – teigia Klaipėdos LEZ generalinis direktorius Eimantas Kiudulas.

REHAU atsiradimas – dar viena Klaipėdos LEZ sėkmės istorija. 2019-ųjų gruodį Klaipėdos LEZ gamybos ir mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros padalinį įsteigė inovatyvių statybinių medžiagų gamintoja „GRH International“. Zonos „FlexStart“ programa siekiama padėti gamintojams pradėti veiklą vos per 3 mėnesius. Teigiama, kad gerai išplėtota Klaipėdos LEZ infrastruktūra buvo svarbus veiksnys REHAU priimant sprendimą atidaryti gamyklą Lietuvoje.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-02-19

3 komentarai “Klaipėdos LEZ – nauja gamykla”

  1. Raso idarbins tik 55 specialistus, reiskia bus tik apie ~100 darbo vietu – tai labai mazai, ir puse is ju bus ne lietuviai, bet indai, rumunai, amerikonai. Taciau ant kiek ter aplinka, neaisku, tai irodo, kad mes tik kolonija. Atlyginimai bus 500-1000EUR, tai labai mazai. Tai kuo didziuotis?

    • Antanai, o jusu vardas ne Viktor, Sergej ar Denis kartais? 🙂

    • O tai koks jau skirtumas tos algos,jei kitataučiai dirbs🤣🤣🤣

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt