Bendruomenės gali pretenduoti į „Maximos“ paramą

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-02-20

Prekybos tinklas „Maxima“ pranešė ir šiemet tęsiantis savo iniciatyvą „Mes – bendruomenė“.

Šeštus metus vykstantis projektas šiemet kviečia atgaivinti ne tik daiktus bei aplinką, bet ir užmirštas lietuviškas tradicijas.

Pasak „Maximos“ generalinės direktorės Kristinos Meidės, projekto metu visos šalies bendruomenės kviečiamos teikti paraiškas ir savo projektų finansavimui laimėti iki 10 tūkst. eurų, o bendrą fondą sudaro 90 tūkst. eurų. Tai didžiausia suma per visą iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ istoriją.

„Mes – bendruomenė“ yra iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

„Galvodami šių metų projekto kryptį nusprendėme atsigręžti į praeitį, į tai, ką šimtmečius puoselėjo mūsų protėviai, tačiau dabartiniais laikais tai galbūt yra kiek primiršta. Juk mūsų tautos pagrindą sudaro ne tik apčiuopiamas paveldas, bet ir tokie žmogiškumu paremti dalykai kaip įvairūs papročiai ir tradicijos. Būtent todėl norime visa tai prikelti naujam gyvenimui, supažindinti jaunąją kartą su tuo, kas liko užmarštyje“, – pranešime spaudai cituojama K. Meidė.

Teikti savo paraiškas „Mes – bendruomenė“ projektui bendruomenės kviečiamos nuo vasario 20-osios. Iš viso šiemet buvo išgrynintos trys kryptys, pagal kurias galima pretenduoti į finansavimą: antrą gyvenimą bendruomenės gali suteikti tradicijoms, daiktams bei aplinkai ir infrastruktūrai.

„Manome, kad šios kryptys padės pačioms bendruomenėms apsispręsti, kokios idėjos realizavimo imtis. Turintys idėjų atgaivinti kažkokius renginius, galbūt tautinių dainų koncertus ar amatų būrelius turėtų paraišką orientuoti į tradicijų kryptį. Tiems, kurie pasiryžę restauruoti ir naujam gyvenimui prikelti senovinius daiktus, pavyzdžiui, audimo stakles ar baldus, skirta daiktų kryptis. Galiausiai, norintys prisidėti prie aplinkos atnaujinimo, įkurti ar restauruoti kokią žaidimų aikštelę arba kitą erdvę, turėtų rinktis aplinkos ir infrastruktūros kryptį“, – aiškina „Maximos“ vadovė.

K. Meidė atkreipia dėmesį, kad minėtoje programoje gali dalyvauti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija.

„Lygiai mėnesį nuo projekto pradžios lauksime bendruomenių paraiškų. Tuomet iš visų paraiškų bus atrinktas sutrumpintas dalyvių sąrašas. Vėliau, po kompetentingos ekspertų komisijos įvertinimų ir balsavimo internete, paaiškės, kurioms idėjoms bus skirtas finansavimas“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė.

Kiekviena bendruomenė projekto finansavimui galės gauti iki 10 tūkst. eurų. „Mes – bendruomenė“ programos lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Pigo pigiausios prekės

Kovą pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginti su šių metų vasariu, šalies parduotuvėse pigo 4,52 euro (6,6 proc.) ir buvo 14,65 euro ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoje Liepojos gatvės vaiduoklio - prekybos centras (atnaujinta)

Sausio pradžioje uždarius prekybos tinklo „Maxima” parduotuvę Liepojos gatvėje prasidėjo ir šio pastato rekonstrukcija, ir šalia nuo nepriklausomybės pradžios stovėjusios ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

Verslas

Kaip dirbs didieji prekybos tinklai per šventes

Visų didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės, išskyrus keletą autonominių, priklausančių „Iki“, pirmąją Kalėdų dieną nedirbs. Gruodžio 24-ąją, Kūčių dieną, „Iki“, „Maxima“ ...
2023-12-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This