P0

Regionas

Kretingos rajonas pasitvirtino biudžetą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-20


Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino 2020 metų savivaldybės biudžetą.

Planuojama, kad šiemet rajono pajamos augs daugiau nei milijonu eurų, palyginti su pernai, o gautos didesnės lėšos bus investuojamos į rajonui svarbių infrastruktūros objektų statybas, gatvių rekonstrukciją, švietimo, socialinių bei sveikatos paslaugų gerinimą ir kt.

„Tai atsakingai ir racionaliai suplanuotas biudžetas, išjudinantis daug metų nespręstas rajono problemas švietimo, socialinėse ir savivaldybės turto valdymo srityse, – pranešime spaudai cituojamas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. – Kartu vienas didžiausių šių metų biudžeto prioritetų – užbaigti pradėtus svarbiausius rajono infrastruktūros projektus ir lygiagrečiai pradėti įgyvendinti naujas ambicijas.“

Planuojama, kad 2020-aisiais Kretingos rajono savivaldybės biudžeto pajamos sieks 46,267 mln. eurų (patikslintos 2019-ųjų biudžeto pajamos – 45,195 mln. eurų.). Pajamos augs dėl planuojamo surinkti didesnio gyventojų pajamų mokesčio, kitų mokesčių, didėjančių valstybės dotacijų, planuojamos gauti Europos Sąjungos paramos lėšų. Patvirtintas šių metų biudžeto yra subalansuotas – t. y. jo išlaidos yra tokio pat dydžio, kaip ir pajamos.

2020-aisiais ketinama užbaigti vienos pagrindinių Kretingos gatvių – Vilniaus gatvės – rekonstrukcijos, futbolo aikštės su dirbtine danga įrengimo, Kretingos dvaro rūmų verandos atstatymo darbus. Reikalingos lėšos numatytos ir Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso bei nakvynės namų statybos darbų užbaigimui, Salantų gimnazijos rekonstrukcijai.

Taip pat planuojama investuoti į rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros gerinimą, naujų požeminių ir pusiau požeminių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių įrengimą, gatvių apšvietimo modernizavimą ir plėtrą, rajono sveikatos įstaigų medicininės įrangos atnaujinimą, mokymo sąlygų švietimo įstaigose gerinimą, bendruomeninių vaikų gyvenimo namų Kretingos mieste atsiradimą, nemokamo Wi-Fi ryšio prieigų viešose erdvėse, elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimą bei kt.

Lygiagrečiai Savivaldybė ruošiasi ir naujų rajonui svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimui. 2020-ųjų biudžete suplanuota parengti Kretingos miesto stadiono, sporto aikštyno prie Pranciškonų gimnazijos, Kretingos muziejaus žiemos sodo oranžerijos, Rotušės aikštės, Tiekėjų gatvės Kretingoje, lopšelių-darželių Eglutė ir Pasagėlė pastatų rekonstrukcijos, mokyklos-darželio Žibutė vidaus patalpų, Vydmantų gimnazijos aktų ir Kretingos S. Daukanto progimnazijos sporto salių bei kitų objektų rekonstrukcijos, kapitalinio remonto techninius projektus ar kitą reikalingą dokumentaciją. Dalyje šių objektų statybininkai turėtų pradėti darbuotis ateinančiais metais.

Be Vilniaus gatvės, 2020-aisiais numatyta užbaigti Teresiečių ir Rytų gatvių Kretingoje rekonstrukcijos darbus. Taip pat planuojama išasfaltuoti į Padvarių globos namus vedančią Vilties gatvę, dalį Sodų gatvės Padvariuose, Jazminų gatvę „Minijos“ ir Vingio gatvę „Rubulių“ sodų bendrijose bei kt.

Šiemet toliau bus investuojama ir į rajono gyvenviečių viešosios infrastruktūros atnaujinimą. Numatoma baigti anksčiau pradėtus darbus Salantuose – sutvarkyti S. Neries, Salantos, Laivių, A. Salio ir J. Janonio gatves, šaligatvius, apšvietimo tinklus, įrengti naujas sporto ir vaikų žaidimų, krepšinio, lauko teniso, lauko treniruoklių aikšteles Salantų parke, naują pėsčiųjų taką prie Salantų tvenkinio bei kt.

Darbėnuose bus tvarkomos pagrindinės Skuodo ir Palangos gatvės, įrengiant pėsčiųjų takus ir apšvietimą, sutvarkyta teritorija prie Darbėnų tvenkinio, įrengiant maudyklą, pėsčiųjų takus, apšvietimą, taip pat numatyta įrengti naujas vaikų žaidimų ir sporto aikšteles bei kt.

Kartu šiemet numatoma baigti ir Kūlupėnų, Grūšlaukės, Kartenos, Kurmaičių, Nasrėnų gyvenviečių viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektus.

Nuo šių metų pradžios Kretingos rajono gyventojai galės ir patys spręsti, kur panaudoti dalį savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Savo iniciatyvas gyventojai kviečiami teikti iki kovo 1 dienos. Kuriuos iš pateiktų projektų įgyvendinti – balsuodami taip pat spręs patys gyventojai.


2020-02-20

Vienas komentaras apie “Kretingos rajonas pasitvirtino biudžetą”

  1. Kaip visada lešos i kaimus ir sodus o kad pačiam mieste dar pilna gatviu be asfalto dangos tai čia niekam merupi o ir tose gatvese kuriose yra asfaltas jo kokybe tokia kad arklio su vežimu reikia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt