P0

Švietimas

Senjorams – pasivaikščiojimas po karalių laikų Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-21


Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai miesto senjorus nukėlė į karališką uostamiesčio laikmetį, pakvietė pasivaikščioti senosiomis Klaipėdos gatvėmis. Virtuali ekskursija surengta Tarptautinės gido dienos proga.

Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo verslą studijuojantys antrakursiai penktadienį lankėsi Klaipėdos miesto globos namuose gyvenančius senjorus. Studentai vedė teatralizuotą ekskursiją „Karališka Klaipėda”. Persirengę karaliene Luize ir karaliumi Frydrichu Vilhelmu II studentai priminė laikus, kai Klaipėda buvo tapusi Prūsijos sostine.

Švietimo vidus

„Paprastai per ekskursijas kviečiame žmones iš namų. O šįkart atvirkščiai miestą atvežėme į jūsų namus“,– šmaikštavo Klaipėdos valstybinės kolegijos Verslo administravimo katedros lektorė, profesionali gidė Agnė Abramovičienė.

Vėliau senjorai turėjo galimybę išbandyti virtualios realybės akinius, kurie nukėlė į Klaipėdos, Kauno ir Nidos gatves. Užsidėjus šiuos akinius, sukuriama iliuzija, jog išties vaikštai gatvėmis, apžiūri įdomiausius statinius. Sunkiau judantiems žmonėms tai tampa bene vienintele galimybe išvysti niekada nematytas vietas.

„Mačiau Danės upę, ėjau per tiltą… Prieš tai net neatsimenu, kada buvau ekskursijoje. Dešimt metų? Ne, daugiau… Seniai nebevaikštau. Aišku, kad buvo įdomu. Kas gi dabar beliko, viskas, vežimėlis“, – atsiduso virtualios realybės akinius nusiėmusi 80 metų senjorė Augustina Šarpnickaitė.

Profesionali gidė A. Abramovičienė pasakojo, jog Tarptautinę gido dieną švęsti su miesto bendruomene jau tapo kolegijos tradicija. Šiemet ieškota galimybės įtraukti naujas socialines grupes, būtent todėl pasirinkti senjorai.

Pačių sumanytos ekskursijos Klaipėdos valstybinės kolegijos studentams yra galimybė pasimatuoti gido batus. Prieš keletą metų studentai pristatė ekskursiją ant ratų, kuomet jie lipo į miesto autobusus ir keleiviams pasakojo apie žymiausias maršruto vietas.

Šitaip savanoriaudami studentai gilina įgytas kompetencijas, ugdo gebėjimą bendrauti, pažindina miestiečius su turizmo inovacijomis.

Gidų mokymo programa yra integruota į Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo verslo programą. Sėkmingai pabaigę šią programą jaunuoliai įgyja gebėjimų dirbti gidais, kelionių agentais, laisvalaikio ir renginių organizatoriais, viešbučių administratoriais ar kurti nuosavą turizmo verslą.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-02-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt