P0 mobilus

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Žuvusios manekenės byla bus nagrinėjama toliau (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-02-21


Klaipėdos apygardos teismas penktadienį nusprendė nenagrinėti 2017 m. lapkritį iš viešbučio „Amberton Klaipėda” 14-ojo aukšto iškritusios 22-iejų manekenės Dovilės Didžiūnaitytės artimųjų advokato Gintaro Černiausko skundo dėl Klaipėdos apylinkės teismo sprendimo.

Kaltinamieji Ričardas Pinikas (kairėje) ir Aivaras Miltenis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Advokatas prašė pirmosios instancijos teismo perduoti baudžiamąją bylą prokurorui dėl kaltinamojo akto papildymo, tačiau bylą nagrinėjantis teisėjas Svajūnas Bliudsukis nusprendė, jog toks prašymas yra nepagrįstas.

G. Černiausko skundą analizavęs Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Eduardas Maškevičius akcentavo, kad tokios teismo nutartys yra neskundžiamos. Panašios pozicijos laikomasi ir Lietuvos apeliacinio teismo praktikoje.

„Nagrinėjamu atveju Klaipėdos apylinkės teismas 2020 m. sausio 24 d. nutartyje suklaidino nukentėjusiosios atstovą nurodydamas, kad nutartis gali būti skundžiama aukštesniajam teismui. Nors skundžiamos nutarties rezoliucinėje dalyje ir įrašytas teiginys apie nutarties apskundimo galimybę, tai negali keisti ir nekeičia įstatymo nustatytos tvarkos. Dėl to nukentėjusiosios atstovo skundas paliekamas nenagrinėtas”, – rašoma nutarties rezoliucinėje dalyje.

Tad ši byla ir toliau bus nagrinėjama uždaruose Klaipėdos apylinkės teismo posėdžiuose – S. Bliudsukis nuo jos nagrinėjimo nenusišalino, nors to ir reikalavo G. Černiauskas, norėjęs, jog byla būtų nagrinėjama atviruose posėdžiuose.

Byloje 31-erių nevedęs šiuo metu Mažeikų ligoninėje dirbantis medikas Aivaras Miltenis kaltinamas išžaginimu, o žinomas prodiuseris 38-erių išsiskyręs, vidurinio išsilavinimo Ričardas Pinikas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų – taip pat ir dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, tačiau baudžiamasis procesas dėl šių straipsnių buvo nutrauktas. Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas G.  Černiauskas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.


2020-02-21

2 komentarai “Žuvusios manekenės byla bus nagrinėjama toliau”

  1. Plojimai/ovacijos/apdovanojimai SUPUVUSIAI Lietuvos TEISMU SISTEMAI, ginanciai NUSIKALTELIUS!!!
    PLOJAM ATSISTOJE IEINANTIEMS IR NETRUKUS ISEISIANTIEMS (kazkur anapus ekranu) TEISEJAMS, PROKURORAMS IR KITIEMS NUSIKALSTAMA VEIKLA VYKDANTIEMS ASMENIMS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt