P0

Kultūra

Jaunosios menininkės klaus „Ar ji ateina?“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-24


Vasario 28-ąją, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma paroda „Ar ji ateina?“,  kurios kuratorė – Laura Stasiulytė-Gudaitė. Renginio metu vyks Saulės Miežytės performansas „Melanin print“.

Saules Miežytės performansas. Luko Grusecko nuotr.

„Ar ji ateina?/Is she coming?“ – grupinė paroda, pristatanti jauniausios kartos debiutuojančių menininkių Agnės Masilionytės, Austėjos Masliukaitės, Saulės Miežytės ir Aistės Marijos Stankevičiūtės kūrybą.

Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į jau „Youtube“ bei nesibaigiančio internetinio naršymo laikais užaugusios kartos kūrėjų keliamus klausimus, siekiama atskleisti jų kūrybines refleksijas, susijusias su šiandienos virtualaus ir realaus pasaulių hibridizacijos procesais, kūno, lyties, populiariosios kultūros, medijų ir jų percepcijos klausimais.

„Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – (ne)tikros situacijos: dirbtinė saulė – Saulės Miežytės šviesų instaliacijoje; kompiuterio sugeneruota malonumo/skausmo vokalizacija – Aistės Marijos Stankevičiūtės garsinėje instaliacijoje; kibernetinis slampinėjimas doxyspottingo gatvėmis – Agnės Masilionytės kūrinyje; nevalgomas saldainis ir netikri norai – Austėjos Masliukaitės objekte”, – rašoma pranešime.

APIE AUTORES

Agnė Masilionytė (g.1998) gyvena ir kuria Vilniuje. Šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuoja fotografijos ir medijos meną. Dalyvauja įvairiose tarptautinėse praktikose, domisi kolektyvinės atminties tema, tyrinėja, kaip keičiasi mūsų vaizdų suvokimas tobulėjant technologijoms, vykstant fizinio ir virtualaus pasaulio maišymuisi, domisi skaitmeninio, internetinio laiko klausimais.

Austėja Masliukaitė (g. 1993) – Klaipėdoje gimusi menininkė, gyvenanti ir kurianti Vilniuje. Studijas pradėjusi nuo matematikos ir chemijos mokslų Edinburge, vėliau pakeitė kryptį ir baigė Fotografijos ir medijos meno bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje bei Neapolio dailės akademijoje. Šiuo metu studijuoja semiotiką Vilniaus universitete. Kūrėja rašo ir verčia tekstus, dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio meno projektuose, tarp jų – ir kaip atlikėja 58-ojoje Venecijos bienalėje.

Kultūros straipsnių vidus

Saulė Miežytė (g. 1997) gyvena ir kuria Vilniuje. Baigė studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje bei School of Fine Arts Atėnuose. Pagrindinė domėjimosi sritis – fotografija ir fotografija praplėstame lauke. Šiuo metu dirba su mados fotografija profesionalioje studijoje, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Aistė Marija Stankevičiūtė (g.1998) gyvena ir kuria Vilniuje. Studijuoja fotografiją ir medijos meną Vilniaus dailės akademijoje bei aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno procesuose, rašo tekstus internetiniams kultūros dienraščiams.


2020-02-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt