P0

Miestas

Klaipėdoje vyks ROTARY Moterų forumas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-24


Klaipėdos moterų ROTARY klubas „Aditė” kovo 7 d. Klaipėdoje rengs IV ROTARY Moterų forumą.

„Kalbėsime ne tiek apie moterų teises, kiek apie būtiną platesnį požiūrį į savęs ir kito pajautą, neginčijamą stereotipinio mąstymo žalą, lyčių pokyčius, iššūkius ir, svarbiausia, apie kitokį lyčių tarpusavio santykių supratimą. Kviesime diskutuoti – reta galimybė praplėsti turimą matymą, susidaryti aiškesnę, o gal ir pakeisti savo „tvirtą nuomonę”. Ar sutinkate, kad šiandien svarbiausias dalykas – mokėti išgirsti ir susitarti?”, – rašoma pranešime.

Forumo organizatoriai akcentuoja, kad nors per pastaruosius 50 metų pasaulyje situacija reikšmingai pasikeitė – atsirado daug naujų įstatymų, tarptautinių normų, užtikrinančių lygias moterų ir vyrų galimybes, moterys Lietuvoje dar nėra adekvačiai lygiai atstovaujamos politikoje, tebėra stereotipinis vyriškų ir moteriškų darbų skirstymas ir trečdaliu mažesni moterų atlyginimai už tą patį darbą. Moterys vis dar labiau užkrautos šeimoje. Lietuvos policijos statistika apie smurtą šeimoje teigia, kad absoliuti dauguma nukentėjusių asmenų – moterys (82 proc.), o smurtauja beveik išimtinai vien vyrai (91 proc. visų agresorių). Tai siejama su stereotipinio auklėjimo įtaka, kaip, beje, ir savižudybių statistika, kur vis dar dominuoja vyriškoji dalis. Taigi, kova turbūt dar tęsis ir galime džiaugtis, kad šiandien šiame fronte veikia daugiau aktyvių, brandžių, sėkmingų organizacijų, ir jų darbas yra tikrai labai svarbus.

„Tuo pat metu visi matome, kaip atsiveria ir kita lyčių santykių pusė – randasi naujos lytiškumo apraiškos, kurios neturi kultūrinės patirties ir kurių poveikio dar nelabai galime prognozuoti. Kaip sėkmingai suvokti ir priimti jau matomus ir kartais drastiškus lyčių pokyčius – aprangoje, elgsenoje, bendravime, kultūroje? Ar lyčių skirtumai turi likti, ar turime padėti jiems nunykti? Dar niekada neturėjome tiek skirtingų ir kartais viena kitai prieštaraujančių lytiškumo interpretacijų: nuo bendrų tualetų iki vis labiau populiarėjančių įvairaus dvasingumo vyriškumo ir moteriškumo „mokyklų”, kuriose vyrai ir moterys atskirai vieni nuo kitų vėl mokosi būti … „tikrais vyrais” ir „tikromis moterimis”! Vieša diskusija šiais klausimais nėra lengva, nes remiasi individualia patirtimi ir dažnai net neįsisąmonintomis išankstinėmis nuostatomis. Lytiškumo tema dažnai sutinkama gynybiškai, o ne kaip galimybė reflektuoti, tyrinėti, atrasti. Nors, atrodytų, skirtingų lytiškumo traktuočių vis daugėja, jų sekėjai, gal ir vieningi savo „burbule”, bet yra labiau linkę kovoti už savo pasirinkimą nei ieškoti sutarimo. Kad galėtume kažką pakeisti, pirmiausia turime įsivardinti ne tik problemas, bet ir jų priežastis, išmokti ne tik diskutuoti, bet ir susitarti”, – rašo organizatoriai.

Visuomenei forumo programa bus atvira ir nemokama, bus prašoma tik solidarizuotis ir aukoti paramos akcijai – Vyrų ir Moterų pagalbos linijoms.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Vieta: „Ibis Styles Klaipėda Aurora” (Nemuno g. 51, Klaipėda), moderatorė: žurnalistė Agnė Bukartaitė

I DALIS

10-10.10 val. ĮŽANGA. RK ADITĖ Prezidentė DIANA ŠILEIKIENĖ

10.15-10.45 val. „Lyčių tradicijų ir stereotipų raidos apžvalga”, prof. GINTAUTAS MAŽEIKIS

10.45-11.15 val. „Lygios vyrų ir moterų galimybės Lietuvoje ir pasaulyje: statistika ir tendencijos”

11.15-11.45 val. „Lyčių stereotipų ir tapatumo problema – ką sako psichologija? gydytojas psichoterapeutas OLEGAS LAPINAS

11.45-12.15 val. TRUMPA DISKUSIJA.

II DALIS

13.45-14.15 val.  „Geroji praktika: kaip šiandien kalbėti su vaikais apie lytiškumą?”, psichoterapeutė VILMA MAŽEIKIENĖ, Klaipėdos pedagoginė-psichologinė tarnyba

14.30-15.15 val. PRANEŠIMAS: Lyčių tapatumas ir skirtumai neuromokslo požiūriu”, biochemijos mokslų daktarė URTĖ NENIŠKYTĖ

15.30-16.30 val. DISKUSIJA (dalyvauja visi pranešėjai).


  2020-02-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt