P0

Kultūra

Perkusijos ir vario dialogai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-24


Šį trečiadienį, vasario  26 d., Klaipėdos koncertų salėje skambės neįprasta muzika: Sigito Petrulio vadovaujamas Klaipėdos brass kvintetas muzikuos kartu su perkusininkais Sigitu Gailiumi ir Andriumi Rekašiumi.

Programoje „Perkusijos ir vario dialogai“ skambės pačios įvairiausios muzikos programa – nuo Ástoro Piazzollos iki Johno Lenono ir Paulo McCartney‘o kūrybos, kuri atskleis atlikėjų ir instrumentų universalumą bei galimybes.

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos brass kvintetas sėkmingai kuria ir muzikuoja jau daugiau nei tris dešimtmečius. Profesionalių pūtikų ansamblis koncertuoja įvairiose erdvėse, randa kelią į skirtingą muzikinę patirtį turinčių klausytojų širdis. Brass kvinteto repertuaras siekia nuo Renesanso iki XXI amžiaus autorių kūrinių.  Klaipėdiečių vario skambėjimas skleidžia garsą apie mūsų miestą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Šioje klaipėdiečių ansamblio programoje be vadovo dar gros Petras Švatelis (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kartu su kvintetu muzikuos du su uostamiesčiu susiję ir šiuo metu sostinėje įsikūrę perkusininkai – S. Gailius ir A. Rekašius. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos auklėtinis S. Gailius ir Stasio Šimkaus konservatoriją baigęs A. Rekašius savo rankose jau turi aukštojo mokslo magistro diplomus ir šiuo metu dirba Lietuvos valstybiniame ir nacionaliniame simfoniniuose orkestruose. Abu atlikėjai yra mušamųjų ansamblio „Giunter percussion“ nariai. Su šiuo kolektyvu jie yra aplankę daugelį užsienio šalių, dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose mūsų šalyje, taip pat ir Klaipėdoje.

Koncerte perkusininkai gros marimba, vibrafonu ir kitais mušamaisiais instrumentais. Programoje skambės XX ir XXI amžiaus kūryba. Koncerte „Perkusijos ir vario dialogai“ bus atliekamos kompozicijos, kurias techniškai atlikti gali tik patyrę profesionalai. Daugelio aranžuočių autorius yra Rimantas Giedraitis, pernai savo jubiliejų taip pat paminėjęs Klaipėdos brass kvinteto koncerte.


  2020-02-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt