P0

Miestas

Siūlo boikotuoti Klaipėdos pilies džiazo festivalį (18)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-25


Klaipėdietis Gintarius Petkus ir socialinio tinklo „Facebook” grupė „Klaipėdos Medis – Gelbėkim!!!” šiame tinkle sukūrė renginio „#STOPjazz2020 Aš Neisiu, o Tu?” puslapį.

Antradienio rytą 64 žmonių buvo pasižymėję kaip dalyvausiantys tokioje akcijoje, o 68 – susidomėję ja.

Kvietimo į šią akciją tekstas:

Niekaip, – negrosiu, niekur neatvyksiu, niekieno nekviesiu į svečius, nieko nepaviešinsiu, nepirksiu nei už centą vieną, neprekiausiu, neprisidėsiu, nepakomentuosiu, nelaikinsiu, nežiūrėsiu, o ir negirdėsiu, nes nesiklausysiu. Manęs nepriskaičiuosite ir nepamatysite irgi nedžiuginsite niekaip, nes Klaipėdos Pilies Jazz’o Festivalio metu aš būsiu labai užimtas ir:

– Ryte nubudęs padėkosiu miestui už tyrą vandenėlį mariose bei jūroje, o ir orą sveikėjantį kasdien

– Eisiu pasišliaužiot po Skulptūrų parką, susifotografuosiu ten visus 526-ų medžių lavonus į priekį

– Perpiet taisysiuos žuvį, gyvsidabriuos stropiai marinuotą

– Pokaitėlio metu raitysiuos laimės pataluos dėl Melnragės ateities

– Prisnūdęs selpėsiu iš malonumo dėl miesto pietų kvapo, kad seilytė net varvės

– Vėliau rankomis kelsiu popierinius paukštelius į atsodinamus invazinius šluotmedžius, gal pavyks net pasislėpt už kažkurio ir nusišlapinti, bėdai atsitikus

– Šokinėsiu iš džiaugsmo nuo kelmo ant kelmo jau išskerstų be teismo medžių gatvėmis

– Pailsęs krisiu ir laižysiu keramzito dangalus, granitą, trinkeles, betono plyteles ir plokštes

– Po to sėsiu į šeštą ar ketvirtą, ir nuvyksiu atsip*st prie jūros, – girdėjau, ‘miestas tvarkosi’

– Sugrįžęs vėl gaminsiuos, godžiai rysiu miesto kokteilius dirvožemio su chromu pagardais

– Apie 5 valandą dienos aš susitelksiu maldai, kad kuo sparčiau įvestų 5G

– Vėliau tad smilkiniais nueisiu patikrinti kalnelio Jono kampų ašmenis, riedėt žemyn juk ne į viršų kilti

– Tada atliksiu hemorojaus profilaktiką, nunešdamas aš savo subinę ant Mažvydo alėjos suolo parymoti. Minučių keletą ten pakaifuosiu iki šlapimtakiai uždegs

– Pavakary sėdėsiu ir skaitysiu Vydūną jo sode, paunksmėse didingų medžių, o vietoj paukščių pamaitinsiu žiurkes trupinėliais miesto demokratijos.

– Vakare paseksiu pasakas vaikams ir jų vaikams apie uosto plėtrą, kaitą klimato, o gal ir fotosintezę, Kiniją, Norvegiją, IKEA. Tegul sužinie.

– O naktyje aš įsipilsiu taurę Danės upės vandenies ir gėrėsiuos pro stiklą jos projektų miesto skaidrumu

– Kelsiu ne vieną tostą už sumaniai, dorai bei su meile gamtai ir garba žmogui įsisavinamas bei naudojamas lėšas uostamiestyje. Girtėsiu nuo palaimos.

– Užsidėsiu ausines ir klausysiuos Louis Armstrong dainą ‘What a Wonderful World’, visgi mieste Jazz’o festivalis

– Kartosiu ir kartosiu sau eilutę – ‘.. I see trees of green..’, kol patikėsiu mERU, pREZIDENTU

– O miegui užsimerkęs, suskaičiuosiu paklusniai glūpas aveles nuo 2020 ir atgal

– Sapnuos regėsiu Bastionų tiltą ir greitkelį į Kuršių Neriją. Po žeme. O gal ir emigruosiu aš kažkur..

Tai toks bus Klaipėdos Pilies Jazz’o festivalis man. Aš priešinuosi #STOPjazz2020.


  2020-02-25

  18 komentarai “Siūlo boikotuoti Klaipėdos pilies džiazo festivalį”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.62.149.61)

   Labai taikliai paeašyta, deja…

  2. AvatarTO Modestas (IP: 86.100.53.185)

   Modestas nesupranta prie ko čia Gintariaus Petkaus parašytas tekstas apie mūsų miesto gyvenamosios aplinkos padėtį? O aš suprantu. Tai kas vadovauja Klaipėdos miesto gyventojams-bendruomenei ? Kas rinkimuose į miesto merus prisižadėjo tarnauti miestiečiams ir jų gerovei? Kas DŽIAZO festivalio iniciatorius? Kas iš GRIGEO -marių vandenų naikintojo gavo pinigėlių D.festivaliui? Tai juk meras Grubliauskas Kongas. Taigi, G.P. tvarkingai, profesionaliai surašyti visi darbai kurių nepadarė savivaldybė.
   Nereikia didelės išminties ,kad suvokti kad merui davusiam Priesaiką miesto piliečiams , geriausiai sekasi tik Džiazo festivalius surengti ant smirdančių, mirštančių MARIŲ kranto…

   • AvatarAtsakymas (IP: 78.57.195.187)

    Tik visiškas neišmanėlis gali vapeti tokias nesąmones. 15 metų tas jūsų Kongas nieko neorganizuoja. Nei Jūros šventės, nei džiazo festivalio, nei Kaziuko mugės. Tam, kad kažką organizuoti reikia daug laiko ir daug žmonių. Tas boikotas visiškai neturintis jokios logikos. Man rodos, kad žmogeliui trūksta dėmesio. O kaip taisyklė jo gauni tik tada, kai apdergi kažką žinomo ir reikšmingo. Matyt taip pasikelia savo savivertę. Kai pritrūksit idėjų, siūlau boikotuoti Kalėdas, Velykas, Joninės. Apkaltinkite Kalėdų senį, dantukų fėją, velykinį kiškutį. Sėkmės kuriant. Nes dergimas kitų nėra meno rūšis.

   • AvatarGrubliauskiniui (IP: 88.119.153.181)

    Atsakyme, tai Jūs neišmanote Džiazo festivalio mechanizmo! Tai visiems žinomas būdas remiant festivalį ir mero žmoną ( o gal ir ji nieko neorganizuoja?) nusipirkti palankumą savivaldybėje. Boikoto reikia, nes tik taip galima atkreipti dėmesį į tikrąją situaciją Klaipėdoje, kai grubliauskinių klanas baigia nuvaldyti ir nuskurdinti miestą.

   • AvatarNejuokinkit (IP: 78.57.195.187)

    Kas nusipirko palankumą medžių kirtimui? Jūs issiblaivykite, Gintari. Kodėl jus is pedagogo pareigų atleido? Ką mėgstate parūkyti visiems vieša paslaptis. Norit boikotuoti, boikotuokit savivaldybę, merą, rangovus, bet ne džiazą. Išminties bokšte :))))

  3. AvatarBukas irgi medis (IP: 78.57.195.187)

   Koks stulbinantis boikotas. Juokiasi visi iš tokio prozininko. O galva nebandė mąstyt? Nes boikotuoja ir taip sunkiai daroma renginį, spjauni po kojom jauniems Klaipėdos muzikantams, kurie turi galimybę grot šalia pasaulinių žvaigždžių. Pats groji Jazzpilyje, kurį atnaujino gražiais dziaziniais piešiniais tie patys džiazo festivalio rengėjai. Gėda skaityti. Ar organizatoriai nors vieną medį nupjovė? Protestuokite prie savivaldybės, prie rangovo ofiso, jei jau taip norisi.

  4. AvatarModestas (IP: 78.62.155.231)

   Nesuprantu prie ko čia džiazas ir visos tos išdėliotos problemos. Gal dėl medžių? Bet juk džiazmenai groja metaliniais instrumentais. Na yra gitaros, dar kartais kliernatas, bet ar tai problema?

   • Avatarhm (IP: 86.100.115.93)

    Modestai, Tu apsimeti kvailiu ar toks ir esi? Gerai, kad pavardės nepasirašei, apsijuoktum prieš miestiečius.

  5. AvatarČeska (IP: 78.62.155.231)

   Bet, gi, tai sunkaus psichinio ligonio sapalionės. Suteik Viešpatie jam proto prašviesėjimą.

   • AvatarčesKAi (IP: 86.100.115.93)

    Jums turbūt negirdėtos sąvokos “metafora”, “hiperbolė”, “epitetas” ir pan.? Sprendžiant pagal Jūsų priesagą, garantuoju, kad nežinote. Tada geriau nereikėjo ir komentuoti…

  6. AvatarKazimieras iš pietinės dalies, uostininkas su trisdešimt metų stažu (IP: 78.62.155.231)

   Geresnės reklamos ir nereikia. Tačiau yra vienas “bet”. Visi mes turime pratintis gyventi šalia visokių veikėjų: šizoidu, niurzgalių ir kitokių su akivaizdžiais socialiniais -psichologiniais defektais. Jiems viskas ne taip, viskas kliūva, visur aštrūs kampai, šikna šąla, medį myli labiau už savo vaikus (apie žmona jau ir nekalbu) , visi priešai, niekšai, niekdariai, išdavikai, enkėvėdistai, hemarojininkai, neišmaneliai, dėl katės gali sau kiaušius nusipjauti, o kokia nors duobelė asfalte jiems rodosi kaip ugnikalnio krateris. Ir čia nieko nepadarysi, pagal Normalinį pasiskirstymą (Gauso kreivė), protingų ir kvailių skaičius yra vienodas. Su tokias sunku, bet reikia gyventi, tiesa teritorijos užleisti taip pat nereikia nes antraip jie visų gyvenimą pavers nesibaigiančiu košmaru.

  7. AvatarIeva (IP: 78.62.155.231)

   Visada bėgau iš miesto per masinius renginius, bet dabar, po tokio manifesto tikrai pasiliksiu ir eisiu į Džiazo festivalio renginius. Tie manifestatoriai tikrai yra susipykę su protu. ir stipriai.

   • AvatarLogika? (IP: 86.100.115.93)

    O eiti į festivalį vien dėl kažkieno nuomonės – nesusipykimas su protu? Beje, nuomonės, kurios esmė – gero miestui linkėjimas ir blogybių išryškinimas. pagalvokite, įsiskaitykite.

  8. AvatarDemokratija (IP: 193.217.2.221)

   Faina ta Klaipėda. Laisvi žmonės čia. Džiaugiuosi netgi tokiais “poetais”. Kaip sakė kažkas iš didžiųjų, inteligentas – visada opozicijoje. Jis nori, kad būtų dar geriau, negu yra. Nehiperbolizuokim blogybių 🙂 Gerai yra. Kas supranta.

  9. AvatarZydra (IP: 86.100.109.135)

   Už kūrybą autoriui dešimt balų,už antijazzišką iniciatyvą-nulis.Tai gal tegul geriau daro tai ką išmano-kuria,o ne apie medžius ir trinkeles sapalioja…

   • AvatarŽalias (IP: 86.100.115.93)

    Kiekvienas su blogiu kovoja pagal savo išgales ir sugebėjimus. O kas dėl džiazo – šis stilius mūsų miestui primestas dirbtinai.

  10. Avatarvytas (IP: 78.61.189.152)

   Puiku. Pavadinčiau tai Nevykėlio manifestu. Klaipėdiečiai visada buvo optimistai, bet ateina karta, kuri mėgsta tik inkšti…prisklausė visokių nesąmonių ir nebemato aplink pozityvo..Jeigu manote jo nėra – eikite kur į Tilžės turgų arba pas visokius pakampių lūzerius, taksistus iš kalėjimų su keturaukščiais keiksmažodžiais ir kitus panašius…Stiprus žmogus viską vertina remiantis protingumo kriterijais ir už savo gyvenimą neklatina kitų

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt