P0

Kriminalai ir nelaimės

Bandymas sukčiauti internete baigėsi byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-26


Klaipėdos pareigūnai baigė dar 2017 m. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, didelės vertės svetimo turto įgijimo ir dokumentų klastojimo.

pickpik.com nuotr.

Tyrimas buvo pradėtas sulaukus vieno banko atstovų kreipimosi. Jie nurodė, jog vieno kliento bankinės operacijos elektroninėje erdvėje sukėlė įtarimų. 1974 m. gimęs, į teisėsaugos akiratį už panašius nusikaltimus praeityje jau patekęs vyras, vieno iš užsienio bankų paprašė suteikti jam paskolą. Bankas tariamam klientui rezervavo prašomą sumą – daugiau nei 600 tūkst. eurų. Tuomet įtariamasis, suklastojęs dokumentus, kreipėsi į keletą užsienio kompanijų prašydamas suteikti jam įvairių prekių ir paslaugų, motyvuodamas tuo, jog banko sąskaitoje esama rezervuotų pinigų. Dėmesingi banko darbuotojai atkreipė dėmesį, jog didžiulėmis sumomis ketinantis disponuoti asmuo, niekada ankščiau panašių operacijų atlikęs nebuvo ir tokių pinigų savo sąskaitose nėra turėjęs, todėl nedelsdami kreipėsi į teisėsaugą.

Teisėsaugininkai netruko nustatyti įtariamųjų. Buvo paskelbta 1974 m. gimusio įtariamojo  tarptautinė paieška bei išduotas tarptautinis arešto orderis.

Pernai rugsėjį 1974 m. gimęs įtariamasis pargabentas į Lietuvą iš Ukrainos, kur slapstėsi. Iš pradžių teismas jam skyrė trijų mėnesių suėmimą, kuris vėliau pakeistas į švelnesnę kardomąją priemonę – apykoję bei pasižadėjimą neišvykti.

Už tokią nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.


  2020-02-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt