P0

Svarbu, Transportas

Miestas įrangos nežymėtam policijos automobiliui nepirks

Avatar

Martynas Vainorius
2020-02-27


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį nusprendė, jog Klaipėdos kelių policininkams nepadės „apginkluoti” nežymėto automobilio.

Vienas iš nežymėtas policijos automobilių – „Audi A6 Quattro” (3 litrų dyzelinis variklis, 267 arklio jėgų, 200 kw, 4 varomi, gali išvystyti iki 300 km/val. greitį). policija.lt nuotr.

Idėją iš valdžios planų išbraukti ketinimus už 50 tūkst. eurų nupirkti tokią įrangą, kuria būtų vykdoma greičio viršytojų ir kitų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų kontrolė, buvo iškėlęs liberalas Saulius Budinas.

„Kai svarstėme programą vienas iš argumentų, kuris bent man buvo svarbus, kad 2019-2021 metų plane buvo numatyta įrengti po tris vaikų žaidimo aikšteles kasmet, o šiemet jau numatyta tik viena. Kartu norima tos pačios programos finansavimą padidinti 50 000 eurų, kad nupirktume nežymėtą automobilį policijai. Eismo saugumas, greitis yra aktuali problema, bet juk pastaruoju metu turime tuos vadinamuosius trikojus, savivaldybė perka elektroninius greičio matavimo prietaisus ir tos kontrolės priemonių kaip ir yra pakankamai. O vaikų ateitis, aš manau, kad visiems labai svarbi”, – tokį savo pasiūlymą buvo argumentavęs jis.

Tuo metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika laiške politikų buvo prašęs daryti sprendimą galvojant ne iš pažeidėjų, o iš pėsčiųjų, nepilnamečių, kurie turi jaustis gatvėse užtikrinti dėl savo gyvybės, pusės. Jis buvo priminęs ir atvejį, kai Statybininkų prospekte neseniai buvo partrenkta mergaitė. Anot viršininko, potencialūs pažeidėjai sugeba neviršyti greičio tik pažymėtose greičio matuoklių vietose, o nežymėtas automobilis su atitinkama įranga esą yra efektyvesnė kontrolės priemonė.

Prieš balsavimą Taryboje liberalė Alina Velykienė tvirtino, kad jei institucija kreipėsi, tai reikia ir palaikyti, bendradarbiauti palaikant saugumą mieste.

Konservatorius Andrius Petraitis irgi tvirtino, kad tokio automobilio reikia, nes jis padeda kontroliuoti ten, kur tai paprastai esą neįmanoma.

„Kiekvieną priemonę galima kvestionuoti vaikų žaidimo aikštelių kiekiu”, – sakė jis.

Tuo metu jo partijos kolega Aidas Kaveckis laikėsi priešingos pozicijos.

„Gal šioje valstybėje užteks policinio sekimo, tvarkymo. Skirkime vaikų žaidimo aikštelei”, – teigė A. Kaveckis.

Transporto straipsnių vidus kompas

Anot vicemero Arūno Barbšio, nereikėtų supriešinti saugaus eismo ir vaikų.

Už Savivaldybės 2020-2022 m. strateginį veiklos plano pakeitimą balsavo 21 politikas. Kad tokį automobilį reikėtų pirkti manė tik šeši – Alina Velykienė, Rimantas Taraškevičius, Audrius Petrošius, Arūnas Barbšys ir Andrius Petraitis.  Susilaikė meras Vytautas Grubliauskas, Nina Putekienė ir Alvidas Šimkus.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-02-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt